Закарпатський угорський інститут відвідала посол Хорватії в Україні

Студенти Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ мали можливість особисто познайомитися з послом Хорватії в Україні. Аніка Джамич виступила у виші з лекцією про 30-річне прагнення Хорватії до незалежності та південнослов’янську війну.

У зустрічі, організованій кафедрою історії та суспільних дисциплін інституту, взяли участь студенти факультету міжнародних відносин. Спершу присутніх привітала доцентка кафедри історії та суспільних дисциплін Маріанна Марусинець. Затим відбулася лекція гості.

«Передусім я розповіла про шлях до незалежності нашої країни, про події, які призвели до війни в 1990-х роках. З цієї точки зору, ми бачимо багато спільного між Україною та Хорватією. Я представила міжнародні умови, які змусили мою країну поринути у війну, і події, що відбулися після її закінчення», – повідомила нашому кореспонденту пані посол. За словами Аніки Джамич, це мало бути послання українським друзям, приклад того, чим може закінчитися їхня боротьба. Дипломат також повідомила, що обіймає посаду посла в Києві з 2019 року, тож знає про умови, які склалися до війни та після її початку. «До війни я вважала, що українці не можуть знайти себе, мають комплекс неповноцінності, але їхня боротьба стала взірцевою. Упевненість у собі, з якою вони відстоюють свою незалежність, підсилила їхню ідентичність», – наголосила Аніка Джамич.

Завідувач кафедри історії та суспільних дисциплін Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Юрій Чотарі після лекції зазначив: «Для нас велика честь, що пані посол відвідала наш інститут. Навчання за спеціальністю «Міжнародні відносини» ми розпочали рік тому, і особистий візит дипломата означає для нас дуже багато. Аніка Джамич у своєму виступі розповіла про міжнародні відносини, які є надзвичайно важливими в житті країн з культурної та економічної точок зору. Для наших студентів знайомство зі світом дипломатії – це пріоритет, ми б хотіли, щоб вони проходили стажування в консульствах. Продовжуємо працювати над тим, щоб до нас і надалі приїжджало якомога більше дипломатів».

Після виступу студенти також мали можливість поставити свої запитання гості.