В Угорщині проводиться благодійна акція на підтримку закарпатських церков

Угорський підрозділ Ордену Йоганнітів з нагоди свого сторіччя ініціював масштабну благодійну акцію. У її рамках збирається допомога на підтримку сотні закарпатських церков, адже через затяжну російсько-українську війну місцевим громадам дедалі важче забезпечувати храми електроенергією та опаленням, ідеться в заяві організаторів заходу.

Мета акції «Нехай сто дзвонів звучать за мир!» (Szóljon 100 harang a békéért!) – надати допомогу церквам для оплати комунальних послуг, щоб дзвони не замовкали.

«Тривала російсько-українська війна докорінно змінила повсякденне життя закарпатських сіл і міст: у населених пунктах майже не залишилося чоловіків, багато сімей виїхали в Угорщину чи Західної Європи, удома залишилися здебільшого пенсіонери, люди похилого віку. Усе це впливає на життя закарпатських громад. З радянських часів утримання церков забезпечувалося за рахунок пожертвувань прихожан. Оскільки частина вірян була змушена покинути свої домівки через війну, забезпечувати церкви опаленням та електроенергією стає дуже важко. Є побоювання, що найближчим часом дзвони почнуть замовкати в дедалі більшій кількості населених пунктів», – наголошує Іштван Томчані, керівник Угорського підрозділу Ордену Йоганнітів.

На Закарпатті дзвони є в 101 реформатській церкві, приблизно в такій же кількості римо-католицьких храмів та 37 греко-католицьких, де служба проводиться угорською мовою, зазначається в повідомленні.

На сайті budapest-johannita.hu/adomany перераховано сто закарпатських населених пунктів, для церковних громад яких збирається цільова допомога. Серед них, зокрема, Чорний Потік, Велика Добронь, а також міста Хуст, Ужгород і Берегово.

На сайті є можливість зробити пожертву з банківської картки. Кошти можна також внести на рахунок Угорського підрозділу Ордену Йоганнітів, зазначивши конкретне цільове призначення платежу.

«Якщо пожертва буде без зазначення конкретного місця, ми передамо її церковній громаді, яка перебуває в найбільшій скруті», – зазначив Іштван Томчані.