31 жовтня за підтримки Національного управління ЗМІ та комунікацій Угорщини (NMHH) Національна асоціація медіа Угорщини (MNMSZ) організувала професійне навчання для працівників закарпатських ЗМІ в стінах Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ у Берегові. У семінарі взяли участь представники тижневика «Карпатолйо», сайту Kárpát.in.ua, телекомпанії «ТВ 21 Унґвар», видання «Карпаті Іґаз Со», радіостанції «Пульс», медіацентру Закарпатського угорського інституту та студентського самоврядування Фахового коледжу вишу.
На початку заходу присутніх представила та привітала головна редакторка тижневика «Карпатолйо» Кароліна Дорчі. «Для нас дуже приємно, що першою зупинкою журналістського навчання, яке проводиться в усьому Карпатському басейні, стало Закарпаття. Ми раді вітати наших дорогих гостей, які долучилися до семінару, щоб поділитися своїми професійними знаннями та допомогти покращити роботу закарпатських ЗМІ», – зазначила вона.
Перший спікер тренінгу Іштван Галамбош, заступник директора департаменту співробітництва і досліджень медіаринку Національного управління ЗМІ та комунікацій Угорщини, коротко ознайомив учасників з роботою відомства. За його словами, сфера діяльності цього органу важлива і в повсякденному житті, адже він визначає вікові обмеження на фільмах, здійснює нагляд за радіочастотами (без цього за допомогою мобільного телефону можна було б, наприклад, розблокувати машину, а пульт дистанційного керування іграшкового дрона міг би завадити роботі метеостанції) та виконує ряд інших функцій.
Фахівець повідомив, що такі семінари для покращення роботи медіа відбудуться по всьому Карпатському басейну, а на завершення торкнувся теми появи штучного інтелекту в журналістиці.
Відтак з лекцією про пошукову оптимізацію сайту, або ж SEO, виступив Томаш Товт-Голло, голова Національної асоціації медіа Угорщини. Пошукова оптимізація допомагає донести зміст засобів масової інформації до ще ширшої аудиторії. Спеціаліст розповів і про практики через ключові слова, зображення, які допомагають запобігти втраті певної статті в інтернеті. Далі доповідач зупинився на програмах, керованих штучним інтелектом.
У свою чергу, інструктор асоціації медіа Арпад Надь розповів про роботу алгоритму та, проаналізувавши місцеві інформаційні вебсайти, допоміг редакціям конструктивною критикою.
«Національне управління ЗМІ та комунікацій і Національна асоціація медіа Угорщини уклали угоду про співпрацю, у рамках якої проводиться навчання представників закордонних угорських мас-медіа. Перша зупинка – Закарпаття. Я дуже сподіваюся, що ми зможемо продовжити це навчання і в майбутньому», – зазначив у коментарі нашому виданню Іштван Галамбош.
«Ми приїхали підготовлені, вивчили всі провідні закарпатські угорськомовні новинні портали, піддали їх SEO-аналізу і в дружній, плідній та веселій атмосфері обговорили помилки, де потрібно ще розвиватися, що слід покращити. Водночас, коли я розповідав про такі можливості, як, зокрема, накладення субтитрів, використання штучного інтелекту, то був дуже радий почути, що це вже щоденна практика тут. Я зрозумів, що ми можемо багато чого навчитися одне в одного, багато чого дуже сучасного», – додав Томаш Товт-Голло.
Кароліна Дорчі у своєму коментарі зазначила: «Ми радо відгукнулися на можливість пройти навчання. На мою думку, журналіст має постійно вдосконалювати свої знання. Сьогодні ми отримали чимало корисної для нашої роботи інформації. Сподіваємось, буде продовження! Ми дуже раді, що гості завітали до нас і ми змогли взяти участь у такому якісному тренінгу».
Наступний етап професійного семінару в нашому краї має відбутися наступної весни.