«Двоє»: у Генконсульстві Угорщини в Ужгороді експонували виставку відомого творчого подружжя

Продовжуючи тему мистецьких династій в Генеральному консульстві Угорщини в м. Ужгороді представили творчий дует Бориса та Вікторії Кузьми, які вже посідають почесне місце в сучасному мистецтві Закарпаття.

Урочисте відкриття виставки відбулося 11 квітня в Генеральному консульстві Угорщини в м. Ужгород за участі тимчасово виконуючого обов’язки Генконсула Ласло Віди. На захід також завітали посадовці, митці та журналісти.

– На щастя, Борис Кузьма не потребує особливого представлення, оскільки він не лише чудовий живописець та графік, але й культурно-мистецький організатор, громадський діяч. Також він очолює Закарпатську організацію

Національної Спілки Художників України вже понад 23 років поспіль, – зазначив Ласло Віда. – Особисто мені дуже імпонують його роботи, які сягають кращих традицій закарпатського малярства 20 ст. Борис Кузьма вже мав виставку в нас, але насолодитися роботами його прекрасної дружини Вікторії ми можемо вперше. Її картини розкривають нові можливості художньо-естетичного вираження. У своїй творчості Вікторія та Борис, хоча і йдуть різними шляхами, але ця виставка показує спільний мистецький світогляд. Подружжя назвало свою виставку «Двоє» і ця назва, на мій погляд, дуже влучна. Вона підкреслює, що бути разом це завжди вище, ніж жити й творити порізно. Дозвольте мені провести аналогію між Україною та Угорщиною. Разом ми можемо бути більше, ніж поодинці. Тому дуже приємно, що розпочався діалог між керівництвом Угорщини та України, з метою розвитку добросусідських відносин та багатосторонньої співпраці.

Присутня на виставці мистецтвознавець Олена Приходько наголосила, що працювати в творчому дуеті надзвичайно складно, але й надзвичайно відповідально.

– В особі своєї дружини ти бачиш першого глядача, першого критика і доброзичливу суддю. Водночас відчуваєш величезну відповідальність перед нею та усіма нами. На мій погляд, дует Бориса та Вікторії є надзвичайно гармонійним. Звісно, коли поряд працюють дві потужні творчі особистості, вони підсвідомо відчувають взаємовплив. Мова про творчі ідеї, які художники виношують, глибоку духовність, яка їх єднає, – зауважила пані Олена.

Загалом на виставці презентовано близько 20-ти робіт митців. Творчість Бориса та Вікторії Кузьми, як два гармонійні мистецькі світи, які попри все залишилися індивідуальними.