ДСУУ

Демократична спілка угорців України

Міні-пам’ятник Яношу Ороню в Ужгороді

5/5

Цю міні-скульптуру присвячену угорському поету і письменнику Яношу Ороню було встановлено 25 жовтня 2018 року. Цей міні-шедевр Михайла Колодка став 35-м в Ужгороді.

Відкриття пам’ятки приурочили до 55-ї річниці заснування кафедри угорської філології Ужгородського університету та 10-річчя фундації Українсько-угорського навчально-наукового інституту. Маленький бронзовий Янош Арань став подарунком Генерального консульства Угорщини в місті Ужгороді. Встановили цю міні-скульптуру за адресою: м. Ужгород, вул. Університетська, 14, кімн. 518.

На церемонію відкриття було запрошено генерального консула Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла та директора Українсько-угорського навчально-наукового інституту Олександра Шпеника.

На думку Йожефа Бугайла міні-скульптура Ороня стане справжнім символом для угорських філологів, яких готують в Ужгородському національному університеті. Постать Яноша Ороня було обрано не випадково, адже угорці всього світу напередодні відзначали 200-річчя цього відомого поета.

Після завершення церемонії урочистого відкриття міні-скульптури угорського поета і письменника, студенти продекламували уривки з його віршів та інших творів.

Facebook
Twitter
НОВИНИ

Про внесения змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та iï органів щодо прав нацlональних меншин (спілвнот) в окремих сферах

ЗАКОН УKPAÏHИ Про внесения змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та iï органів
щодо прав нацlональних меншин (спілвнот) в окремих сферах

Культура

Петефі 200

Відкриття виставки Стефана-Арпада Мадяра «Шандор Петефі та його сучасники» за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Угорщини в Україні Антала Хеізера