Новий проєкт громадської організації KárpátHáz

У с. Попове відновилися уроки народних танців.

Рік розпочався з гарної ініціативи в селі Попове. Наталія Надь, методист департаменту освіти Косонської громади та президент фундації Tóhát, вважала за важливе після тривалої перерви продовжувати навчання народного танцю в селі.

– Мені вже спало на думку, що традицію викладання народних танців треба продовжувати. Коли я була маленькою, у селі навіть були уроки гри на цитрі. Ми також хотіли б відродити це найближчим часом, – наголосила Наталія Надь.

Вона розповіла, що її донька також відданий традиціоналіст, вона роками танцювала в Rezeda Folk Workshop, і рух, заснований на хореографії, надзвичайно добре вплинув на її особистість і поставу.

Відомо, що одним із найуспішніших проектів ГО «KárpátHáz» є навчання народним танцям, яке зараз чудово працює в багатьох населених пунктах Берегівщини. Також організація активно присутня в соціальних мережах, Наталія також створила її сторінку у Facebook. Бачачи їхню велику активність, вона вирішила попросити в них допомогу.

«Технології корисні для багатьох речей. Скориставшись цим, я зв’язалася з громадською організацією KárpátHáz, одразу отримала відповідь, і тепер керуючий директор Гьозо Тот приїхав особисто, щоб обговорити деталі співпраці.

Я високо ціную, що KárpátHáz підтримує угорців, які залишилися вдома, вони намагаються охопити навіть найменші населені пункти та створити зручне для життя середовище, таким чином показуючи, що в тих, хто залишається вдома, незважаючи на всі труднощі, є майбутнє.

Я поділяю ці думки, тому впевнена, що вони підтримають нашу ініціативу та наші плани на майбутнє. У наших планах – поширити навчання народним танцям і на навколишні села. Ми також хотіли б «донести» ініціативу до інших населених пунктів, що належать до Косонської громади».

Заняття проводить Ева Ком’яті, яка також є вчителем-організатором у місцевій початковій школі. Діти це знають, тому ще сміливіше йдуть на репетиції.

– Коли ми оголосили, що можна записатися на уроки народного танцю, я навіть не думала, що вони стануть такими популярними. Я усвідомлювала, що це буде для мене додаткове завдання, але з радістю взялася за нього, і, починаючи з січня,  займаюся двічі на тиждень. Викладаю народний танець хлопцям і дівчатам у першому класі, але вірю, що ця кількість буде збільшуватися, бо інтерес зростає. На мою думку, тут діти розвиваються не лише фізично, а й розумово, – сказала Ева Ком’яті.

Хоча минуло лише два місяці, як у Попові почали вчити народні танці, вчитель задоволений своїми маленькими учнями.

– Вони дуже вправні, я всіх хвалю, намагаюся їх мотивувати та заохочувати, щоб вони в ігровій формі вивчали кроки та рухи, – додала методист, а потім розповіла, що їхній перший виступ заплановано на День матері, коли діти можуть показати своїм батькам, бабусям і дідусям, жителям села, чого навчилися за останні місяці.

– Ніщо не свідчить про успіх навчальної програми народного танцю нашої організації краще, ніж той факт, що ми тепер можемо бути присутніми в мікрорегіоні Mezőkaszony після того, як залишили нашу попередню сферу діяльності.

Для нас велика радість, а водночас і честь, що тепер не ми їздимо по селах, а до нас приїжджають і просять про співпрацю.

Гьозо Тот пояснив: “Такі хороші речі, захоплені вчителі та діти додають нам сил продовжувати. Згідно з нашими сподіваннями, незабаром також розпочнуться уроки народного танцю в Берегові, про початок яких ведуться переговори”, – додав виконавчий директор Громадської організації KárpátHáz”.

Чілла Гегедюш