ДСУУ

Демократична спілка угорців України

Новий рік в Угорщині: свято Сильвестр

5/5

Новорічна ніч в Угорщині згідно з католицькою традицією називається Сильвестр, тому що в католицькому календарі 31 грудня відповідає Дню Святого Сильвестра.

Угорський Новий рік святкується шумно і весело, це багато в чому пов’язано з давніми повір’ями та звичаями. Вважається, що в цю ніч активізується нечиста сила, а галасливі гуляння, пісні, танці, яскраві феєрверки та гірлянди відлякують нечисть. В Угорщині прийнято весело і гучно святкувати зустріч Нового року. Традиційний барвистий феєрверк — одна з головних прикмет свята. В цей момент все висипають на вулиці, п’ють шампанське, вітають один одного зі святом, після чого продовжують гуляти по ошатним вулицях і заходять зігріватися в бари і клуби.

На вулицях міст у новорічну ніч величезна кількість народу, в тому числі безліч туристів, всюди панує атмосфера добродушного веселощів. Багато гуляють у новорічну ніч на пішохідній вулиці Ваци утса, на площі Героїв, на набережній Дунаю. Недалеко від площі Героїв, у парку є величезні пісочні годинники, які перевертаються в 12 годин і починається відлік нового року. У Новий рік поруч з пісочним годинником збирається дуже багато туристів і угорців, охочих подивитися на цю цікаву церемонію. Піску в них вистачає рівно на рік, і коли годинник перевертаються, всі починають обніматися, цілуватися, пронизливо свистіти і дудіти в дудки.

А ще жителі Угорщини на Новий рік закликають щастя у свій дім за допомогою дитячих сопілочок. Їх свист здатний також відганяти і злих духів. Тому ввечері 31 грудня на вулицях можна зустріти ряджених, в маскарадних костюмах, з хлопавками, дудками, клаксонами. Всі дудять у дудки, дуже голосно і натхненно, на всю міць легких.

Самобутні новорічні угорські традиції і ритуали йдуть корінням в далеке минуле і спрямовані на досягнення успіху і благополуччя в наступаючому році. Особливо ці традиції помітні в стравах, які подаються до столу в новорічну ніч.

Одне з головних страв угорської столу в Сильвестр — це сочевиця, яка символізує достаток і гроші. А горох бадьорить дух і відновлює силу тіла. Порося і свинячі сосиски символізують успіх, яку знайде з’їдає їх. І кожен гість намагається покрутити поросяті хвостик «на щастя». У молодіжних компаніях його часто замінюють величезним стравою зі свинячими сосисками. Угорські сосиски — це найбільш ходовий товар в новорічну ніч на вулицях міста, разом з карнавальної атрибутикою, звичайно ж. В якості традиційного блюда також популярний кролик, поглинувши якого, нібито всі проблеми втечуть також швидко, як цей вухатий лісовий житель. Ще люблять поїсти на новий рік голубці, капусняк із капусти і холодець зі свинячих ніжок.

Обов’язкові страви на новорічному столі це квасоля та горох, які зберігають силу духу і тіла, яблука — красу і любов, горіхи захищають від біди, часник — від хвороб, і мед, щоб життя солодка була. Не обходиться святкування Нового року і без таких напоїв як шампанське і пиво, але особливою любов’ю і повагою користується «крампампулі» — напій з безліччю інгредієнтів на основі рому.

Його споживання — це цілий ритуал, міцно асоціюється у угорців з святкуванням Нового року. А ще в Угорщині є прикмета, схожа на нашу. Вважається, що чим людина займається в перший день нового року, таким він і буде займатися весь рік.

Тому першого січня ніхто не працює, з дому нічого не виносять і гроші не витрачають. У цей день тільки відпочивають, розважаються і розважаються. Під час Різдва і Нового року і без того гарні вулички всіх угорських містечок від мала до велика змінюються. Скрізь з’являється святкова ілюмінація, гірлянди, вінки, свічки, ялинки і традиційні вироби. На різдвяних ярмарках смачно пахне глінтвейном і смаженими ковбасками, а з кондитерських тягне імбиром і корицею.

У новорічні дні В Угорщині проводиться безліч святкових фестивалів, карнавалів та уявлень. Всюди чується музика і все навколо веселяться. У ці дні на ярмарках широко представлені вироби місцевих майстрів, які без сумніву стануть чудовими сувенірами і будуть нагадувати вам про чудово проведені свята.

 

Джерело: http://vidpoviday.com/novij-rik-v-ugorshhini-svyato-silvestr

Facebook
Twitter
НОВИНИ

Про внесения змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та iï органів щодо прав нацlональних меншин (спілвнот) в окремих сферах

ЗАКОН УKPAÏHИ Про внесения змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та iï органів
щодо прав нацlональних меншин (спілвнот) в окремих сферах

Культура

Петефі 200

Відкриття виставки Стефана-Арпада Мадяра «Шандор Петефі та його сучасники» за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Угорщини в Україні Антала Хеізера