Спільна заява Товариства угорської культури Закарпаття і Демократичної спілки угорців України щодо поправок до Закону «Про національні меншини», прийнятих у першому читанні

Товариство угорської культури Закарпаття і Демократична спілка угорців України із жалем констатують, що пропозиції угорських організацій і цього разу не були взяті до уваги при внесенні змін до Закону. У прийнятому в першому читанні тексті змін до Закону вилучено один із важливих критеріїв визначення національних меншин – те, що їхні представники традиційно проживають на території України. Це зрештою призводить до вихолощення поняття національної меншини та виключення будь-яких колективних прав, пов’язаних з нацменшинами. Низка положень Закону мають дискримінаційний чи просто декларативний характер, що дозволяє їх довільне тлумачення.

Прийняті в першому читанні поправки і надалі не забезпечують прав нацменшин, гарантованих Конституцією та міжнародними документами, а також не відновлюють раніше існуючі права національних меншин.

Василь Брензович, голова Товариства угорської культури Закарпаття
Ласло Зубанич, голова Демократичної спілки угорців України
м. Ужгород, 8 вересня 2023 року

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *