У Берегові відзначили День угорської культури

Громадська організація «Про Культура Субкарпатіка» 22 січня відзначила День угорської культури в атріумі Закарпатського угорського інституту ім.Ференца Ракоці ІІ.

Після виконання національної молитви присутніх привітала координаторка ГО «Про Культура Субкарпатіка» Крістіна Молнар.

Захід відкрила директорка інституту Ілдика Орос. «22 січня – день створення угорського гімну. Ми можемо пишатися тим, що наш гімн включений до церковних пісень як національна молитва. У поезії Ференца Келчеї ми молимося до Бога, щоб він зберіг наш народ. Після падіння комуністичного режиму Угорщини цей день був оголошений Днем угорської культури. Пишаймося цим значним днем, пишаймося тим, що у нас є цей гімн», – підкреслила пані Орос.

На урочистій церемонії виступив з концертом засновник фонду угорського музичного, духовно-культурного відродження та прикладного мистецтва «Кредо» керівник хорової школи в с.Малі Геївці Ужгородського району Йосип Івашкович та співачка Мар’яна Чакань.

У їх виконанні прозвучали відомі мелодії Йосипа Івашковича на слова як місцевих авторів, так і поетів з Угорщини, Румунії, Словаччини, деякі пісні публіка разом співала з виконавцями.

По закінченню концерту діти переглянули інтерактивну казку у виконанні трупи з Будапешта «Utazó bőrönd».