У Києві презентували двомовне українсько-угорські видання поезій Шандора Петефі

20 березня 2024 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого в Києві відбулася презентація двомовних українсько-угорських видань вибраної поезії та поеми «Витязь Янош» Шандора Петефі. Презентація відбулась у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого, інформує Демократична спілка угорців України.

На запрошення угорської спільноти у презентації взяв участь Віктор Коврей, начальник відділу співпраці з етнічними спільнотами ДЕСС.

Урочисту подію відкрив вітальним словом Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні Антал Хеізер, підкресливши духовну спорідненість наших народів та важливість подібних видань, завдяки яким культура Угорщини стане ближчою для українців.

Голова Демократичної спілки угорців України Ласлов Зубанич порівняв Шандора Петефі та Тараса Шевченка, назвавши їх співцями свободи. Він підкреслив, що Петефі, як і Шевченко, боровся за гідність людини та цілого народу, прожив коротке, але яскраве життя, загинувши за свободу у віці 26 років. Геніальна спадщина угорського класика не обмежена часовими і національними межами, бо наповнена загальнолюдським змістом.

Збірка поезій та поема «Витязь Янош» – це унікальні ілюстровані видання, вони стануть цінним доповненням до бібліотек як шанувальників поезії, так і тих, хто цікавиться угорською культурою, а також стануть цінним ресурсом для вивчення угорської мови. Зокрема, «Витязя Яноша» можна слухати як аудіокнигу українською та угорською мовами.

Оригінали творів Петефі, поєднані з українським перекладом Юрія Шкробинця (поема «Витязь Янош») та Леоніда Первомайського (збірка вибраних поезій), вийшли у видавництві «Карпати» за фінансової підтримки Посольства Угорщини в Україні Генерального консульства Угорщини в Ужгороді. Також вагомою була підтримка Президентки Угорщини Каталін Новак.

Віктор Браславець, директор Всеукраїнського державного видавництва «Карпати», наголосив на кропіткій багаторічній роботі творчого колективу, який забезпечив справді гідний подарунок шанувальникам творчості видатного угорського поета.

Двомовні видання творчої спадщини Петефі – це важливий крок у розвитку культурних зв’язків між Україною та Угорщиною. Це чудовий місток між українською та угорською культурами, який допоможе народам краще зрозуміти один одного.