У Мукачеві в Угорському домі провели великодній майстер-клас із рукоділля та організували виставку писанок

Угорський дім ім. Мігая Мункачі спільно з Мережею будинків народних традицій Закарпаття, громадською організацією «Культурна спадщина та народні традиції Закарпаття» і Мукачівським скаутським загоном №1 ім. Ілони Зріні організував великодній майстер-клас із рукоділля. У рамках заходу відкрилася й експозиція писанок.

Першим присутніх на події привітав директор Угорського дому Йосип Торпої. «Ми, християни, на Великдень святкуємо воскресіння Ісуса Христа. Крім того, у нас є і свої традиції, як-от поливанки, коли хлопці за вірш отримують від дівчат писанки. Сподіваємося, що цей гарний звичай досі живе в багатьох родинах. Нині ми надаємо можливість навчитися тут різних технік прикрашання пасхальних яєць», – зазначив він.

Заняття з рукоділля провели Адріенн Бечке та Вікторія Чирпак. Діти ознайомлювалися з технікою оздоблення яєць, власноруч виготовляли кошики з фетру, декорували кольоровий папір для листівок.

У рамках заходу була організована й виставка писанок. Тут представлено дряпанки, крапанки, класичний розпис, традиційне великоберезьке оздоблення золотим порошком, прикрашені мереживом великодні яйця, а також лемківську техніку від майстринь Жужанни Гайдош, Андреї Кепич Рейтер, Розалії Боршош, Єви Габовди, Ілони Гурик, Єви Лазар та Людмили Губаль.