Віктор Микита: «Українські слово та думка в Угорщині стали ще міцнішими»

Про це в своєму телеграм-каналі написав голова Закарпатської ОДА Віктор Микита: «Українські слово та думка в Угорщині стали ще міцнішими».

9 червня 2024 року в Угорщині одночасно з виборами до Європарламенту та органів місцевого самоврядування відбулися вибори до органів самоврядування національних спільнот.

Українська громада в Угорщині була представлена кандидатами від товариств на державному, столичному, обласному та місцевому рівнях. Зокрема, йдеться про Товариство Нова Хвиля (Nova Hvylja Egyesület), коаліцію Tовариствa української культури в Угорщині (MUKE) та Tовариствa Єдність, Культурне товариство українців області Чонград (CSMUKE). Товариство Дружба (Barátság Egyesület) висувало кандидатів у депутати на місцевому й обласних рівнях.

Загалом у виборах узяло участь 69,56% виборців від представників української національної спільноти.

За результатами виборів українська громада буде представлена в 52 самоврядуваннях у різних регіонах та громадах.

Водночас українці будуть представлені 15 мандатами в Державному самоврядуванні українців та 7 мандатами в Столичному самоврядуванні українців Будапешта.

Щиро вітаю українців в Угорщині з цією знаковою подією. Впевнений, що наша співпраця та взаємопідтримка лише посиляться.

Разом ми сила, разом ми переможемо!
Слава Україні!
Героям слава!