Заступник міністра закордонних справ Угорщини провів у Києві переговори щодо розвитку українсько-угорських відносин

Левенте Мадяр, заступник міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини, під час зустрічі з українським колегою обговорив розвиток українсько-угорських відносин та вирішення спірних питань.

У коментарі інформагентству МТІ Левенте Мадяр повідомив, що з початку війни в лютому 2022 року він утретє відвідав Україну. Разом із міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою та заступниками очільників ще трьох міністерств вони розглянули найважливіші напрями угорсько-українського співробітництва.

«Це насичена співпраця. Попри те, що на порядку денному часто домінує обговорення певних питань, на задньому плані ведеться дуже серйозна робота для того, щоб угорсько-українські відносини продовжували зміцнюватися в таких важливих сферах, як, зокрема, енергетика», – повідомив Левенте Мадяр.

За його словами, Угорщина стала найбільшим постачальником електроенергії в Україну. У нинішній критичний період, коли значна частина енергетичної інфраструктури України перебуває в руїнах через війну, в Києві переосмислюють і цінують цей факт.

Українська сторона вчергове заявила, що забезпечує безперебійність поставок нафти з України, що є стратегічно важливим для Угорщини, сказав Левенте Мадяр.

Заступник міністра повідомив, що поспілкувався також із заступником міністра освіти України, з яким багато років працює над вирішенням питань, пов’язаних з освітою закарпатських угорців.

Були певні правові обмеження, які Будапешт не міг ігнорувати, зазначив він.

Робота над вирішенням проблем триває. Уже є часткові результати, але прориву ще не досягнуто. Однак можна очікувати суттєвого прогресу, завдяки якому питання щодо нацменшин більше не заважатиме розвитку відносин двох країн, зазначив Левенте Мадяр.

На зустрічі також обговорили, як покращити транспортне сполучення з України до Європейського Союзу через Угорщину, додав високопосадовець. Для Києва це вирішальне питання, адже у зв’язку з війною шляхи на схід були закриті, а навантаження на дорожню інфраструктуру зросло через повне обмеження авіасполучення. Важливо, щоб Угорщина – оскільки вона є одним із головних шляхів для України в напрямку Західної Європи – провадила розробки, які можуть ще більше розширити ці канали. Ішлося про розвиток залізничної та автомобільної інфраструктури, відкриття нових прикордонних пунктів пропуску, розширення існуючих та подовження режиму їхньої роботи. Цей комплексний пакет потребуватиме прямого фінансування з боку Європейського Союзу, адже це програма на мільярди, а то й на кілька мільярдів євро.

Крім того, Левенте Мадяр повідомив, що зустрівся із заступником голови Офісу президента України, ексочільником Закарпатської ОВА, з яким налагоджено гарні стосунки, а отже, він може сприяти угорсько-українським відносинам на найвищому рівні.