“Настав час, щоб Україна скасувала обмеження прав, які існують уже понад десять років, і щоб закарпатські угорці отримали назад усі свої культурні, мовні, адміністративні та освітні права у сфері вищої освіти, а також знову могли стати рівноправними й шанованими громадянами України. Це також допомогло б тому, щоб після завершення війни якомога більше закарпатських угорців могли повернутися на свою батьківщину” — написав Мадяр, додавши, що
«якщо ми зможемо врегулювати ці питання, це безумовно дозволить нам відкрити нову сторінку в українсько-угорських двосторонніх відносинах».
На думку Мадяра, поступки, оголошені урядом України у 2025 році в сфері освіти, є кроком уперед, але їх недостатньо, оскільки у вищій освіті в Україні й надалі зберігається одномовність, випускні іспити складаються українською мовою, а також не відбулося суттєвих змін в інших офіційних сферах використання мови. Як він зазначив, «угорська меншина не може звертатися за офіційними адміністративними послугами своєю рідною мовою навіть у населених пунктах із переважно угорським населенням», а також «у публічних виступах офіційні особи — наприклад, директори шкіл чи мери — і надалі не можуть вільно використовувати свою рідну мову».
«Звідси я також закликаю українське керівництво наважитися зробити сміливі кроки в зазначених сферах у напрямку європейських цінностей, справжньої свободи та рівності» — написав Мадяр, який висловив сподівання, що уряд України прийме запрошення.