Актор закарпатського походження Жолт Тріл став лауреатом Премії ім. Кошута

Президент Угорщини Золтан Шуйок з нагоди національного свята 15 березня відзначив державними нагородами діячів культури. Премію ім. Кошута отримали, зокрема, актор Жолт Тріл та музикант Леслі Мандокі.

Лауреат премії ім. Марії Ясаї, заслужений артист Угорщини Жолт Тріл був нагороджений Премією ім. Кошута на знак визнання його гри в драматичних та комедійних ролях, незабутні образи у виставах та роботу в кіно.

Нагорода для актора стала несподіванкою. Коли він дізнався про відзначення, то насамперед подумав, що працював багато й досі, але надалі потрібно ще більше. За словами артиста, це визнання – відповідальність і водночас тягар у хорошому сенсі.

«Не думаю, що після цього гратиму на сцені по-іншому, хоча усвідомлюю, що відтепер мені доведеться викладатися ще більше. Я маю виходити на сцену і наполегливо працювати над виступами», – зазначив Жолт Тріл. Він поділяє думку, що нагороди дають, а не отримують. Водночас артист пишається всіма своїми відзнаками, навіть найменшими, які отримав за останні 30 років.

«Нагороди – це визнання, але наступного дня слід продовжувати роботу, за яку тебе відзначили», – зауважив Жолт Тріл. Він уже усвідомив, що отримав премію, і дуже радий цьому, але не думає про це весь час, а просто живе своїм повсякденним життям.

Жолт Тріл відсвяткує нагородження в родинному колі. І розмірковує над тим, аби пригостити й тих берегівчан, яким завдячує за цю відзнаку.