Берегівська філія навчального центру МСС провела День родини

На День родини, уже втретє організований Берегівською філією навчального центру Mathias Corvinus Collegium (MCC), завітало близько тисячі гостей.

Заходи Берегівської філії навчального центру MСС дуже популярні серед місцевої молоді, адже це цікаві семінари для людей різних вікових категорій, захопливі виступи вітчизняних та зарубіжних спеціалістів, заняття з обдарованими школярами. Навчання талановитої молоді, яке проводиться в оновленій будівлі у відповідних умовах, доповнюють численні культурні події. Серед них, зокрема, і День сім’ї. Цьогоріч закарпатська команда МСС організувала його 11 серпня на базі Берегівського стадіону «Дружба».

Присутніх на урочистому відкритті привітав керівник Консульства Угорщини в Берегові Іштван Дєбнар. Він висловив сподівання, що в Україні невдовзі настане мир, адже «основним інтересом закарпатської угорської громади є те, щоб майбутнє Закарпаття та угорців, які тут проживають, було в мирній, стабільній країні, що розвивається та забезпечує добробут своїх громадян».

«Важливою метою уряду Угорщини є сприяння зміцненню національної ідентичності закарпатських угорців, збереження культурних і мовних цінностей, сприяння процвітанню цієї частини нації на її батьківщині», – зазначив консул, додавши, що подібні цілі ставить перед собою і Берегівська філія навчального центру МСС. «Потрібно зробити все, щоб закарпатські угорці могли діяти згуртовано, мали можливість зберігати й надалі розвивати досягнуті результати», – додав Іштван Дєбнар.

«МСС – велика родина. Це є гаслом і наших заходів», – наголосила під час виступу керівниця Берегівської філії навчального центру MСС Беата Добша. А відтак додала, що тепер відзначається день цієї великої родини, яка щодня на відмінно складає іспит завдяки своїй витримці та згуртованості. Беата Добша повідомила, що наразі до діяльності закладу долучили близько 300 родин і на цьому зупинятися не планують, адже прагнуть, щоб у роботі брало участь ще більше угорців з різних куточків Закарпаття.

«Ми дуже пишаємося тим, що, незважаючи на важкі часи, дедалі більше сімей, студентів і батьків обирають Mathias Corvinus Collegium – кількість студентів демонструє тенденцію до зростання», – констатувала директорка й подякувала всім, хто долучився до нинішнього заходу, та побажала гарного відпочинку. «Сподіваємося, що наступного року нам вдасться зустрітися і з тими рідними та друзями, які зараз далеко», – додала Беата Добша.

Відтак стадіон наповнився дитячим гамором. У цей складний для всіх час гості мали можливість трохи відпочити та змістовно провести дозвілля. На наймолодших чекали каруселі, величезний надувний замок, різноманітні дитячі ігри, а підлітки могли спробувати лазерні бої, дартс, баббл-футбол. Було організовано й майстер-клас з валяння, який провели майстрині з села Чома Ангела Рішко-Пап та Єва Гогола.

Крім того, з лекцією на тему «Стратегії подолання кризових ситуацій» перед учасниками заходу виступила доцентка Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, керівниця Закарпатської угорської асоціації психічного здоров’я Емеке Бергауер-Олас. За її словами, оскільки два з половиною роки ми живемо в умовах воєнної кризи, то були змушені адаптуватися до цієї складної ситуації. Водночас насправді все наше життя проходить по лінії криз. Фахівчиня представила теорії з прикладами, які можна застосувати на практиці. Вони допомагають справлятися зі складними життєвими ситуаціями таким чином, щоб люди дивилися в майбутнє, залишаючись психічно здоровими. Ресурси для цього, як зовнішні, так і внутрішні, є в кожного. Якщо ти розумієш, що тобі погано, це вже значний крок уперед. Треба вміти обрати певну стратегію, яка підходить для особистісних якостей конкретної людини в конкретній ситуації, – зазначила Емеке Бергауер-Олас, наголосивши на важливості регулярних фізичних тренувань. Спікерка нагадала, що закарпатські угорці можуть звертатися за допомогою до фахівців Закарпатської угорської асоціації психічного здоров’я.

Для наймолодших організатори підготували лялькові вистави, які представили актори Закарпатського обласного угорського драматичного театру Наталія Ґал та Сільвестр Ферку. Одна з них, інтерактивна музична п’єса на основі оповідання Гейзи Гардоні, прищеплює позитивні людські якості через історію про братів-білочок. Друга – «Квіти Ракоці та інші легенди» – розрахована для трохи старших дітей і розповідає місцеві легенди та історії про відомих постатей рідного краю. «Дуже важливо доносити важливі теми до різних вікових груп, ознайомлювати їх з магією театру. Ми намагаємося навчати дітей прекрасного і доброго. Натомість отримуємо позитивні враження, адже діти – це найвдячніша публіка», – зазначила в коментарі нашому виданню Наталія Ґал.

Відтак гостей пригостили традиційним закарпатським супом з квашеною капустою та квасолею. А завершився захід кінопоказом під відкритим небом. Глядачам показали веселу, сповнену пригод американську анімаційну стрічку «Коко».

День сім’ї МСС мав і благодійну складову. Своїми добровільними пожертвами присутні підтримали будівництво дитячого майданчика в Берегові.