Cотні світлин австро-угорського та чехословацького періоду: унікальний музей працює у Квасах

Музей гуцульської спадщини села Кваси на сьогодні налічує понад 200 рідкісних та унікальних експонатів, більше сотні світлин австро-угорського та чехословацького періоду, раритетних листівок з колекції Шаталова Олександра, фотографій з родинних фондів жителів села Кваси Василя Писара, Наталії Кравчук.

 

Музей гуцульської спадщини села Кваси

Колекція Музею гуцульської спадщини села Кваси
Колекція Музею гуцульської спадщини села Кваси

Що побачити в музею?

Також тут ви можете побачити карту Квасів 1782-84 років і такі експонати, як «жироване» ярмо кінця 19 ст, старовинну гонту із Струківської церкви, музичний інструмент мандаліну (традицію гри на якому в Кваси завезли наприкінці 19 ст італійці, які будували тут залізницю), вилу для сіна 1890-х років, давній умивальник та багато іншого.

Колекція Музею гуцульської спадщини села Кваси
Колекція Музею гуцульської спадщини села Кваси

Усі охочі можуть поповнюватиме його експозицію, то ж музей може наглядно знайомити всіх гостей з історією, традиціями та культурою гуцульського краю, предметами побуту й повсякденного вжитку, музичними інструментами, одягом та іними гуцульської перлини села Кваси.

Колекція Музею гуцульської спадщини села Кваси
Колекція Музею гуцульської спадщини села Кваси

Також в музеї представлена рідкісна й цікава література про гуцулів, гуцульщину, опришків і звісно про найвідомішого з них Довбуша. Охочі можуть почитати цю літературу в музеї смакуючи крафтовим чаєм.

Що потрібно знати про музей села Кваси?

  • Музей створений спільнотою “Кваси – Наповнюйся” у співпраці з Туристичними центром – «Рахівська Гуцульщина», упорядкований Юрієм Сасом і Олександром Шаталовим;
  • Музей розташований на території санаторію “Гірська Тиса” та є частиною екскурсійних турів на Рахівщину;
  • На його території можна проводити цікаві екскурсії та лекції по темі гуцульської культури Закарпаття.

 

Саме тут, ви матимете змогу побачити унікальний стенд, де час зупинився. Ретро фотографії гуцулів перенесуть вас в захоплюючий світ минулого. Ці фотографії не просто кадри минулого – вони є вікном у життя та культуру цього захоплюючого етнографічного регіону.

Унікальність музею та його фото колекції у тому, що вдивляючись, на кожній фотографії ви знайдете традиційний одяг, що свідчить про глибоко укорінені культурні звичаї гуцулів. Одяг говорить про їхню ідентичність, про те, як вони самовиражаються через тканини та вишиванки. І у той же час, ви можете побачити цей одяг серед експонатів музею.

Ретро фотографії також розкривають аутентичні моменти з їхнього повсякденного життя та праці. Зображення традиційних занять та ремесел гуцулів, які переносять нас у час, коли робота була справжньою мистецькою формою самовираження.

Обов’язково зробіть замовлення екскурсії, та у супроводі екскурсовода зануріться у світ гуцульської культури, легенд, звичаїв. Саме тут ви зможете розкрити усю багатогранність, красу та особливість цього унікального етнічного регіону українських Карпат.

Як працює гуцульський музей у селі Кваси?

  • Робочі дні: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 17:00
  • Обідня перерва з 13:00 до 14:00
  • Відвідування музею за попередньою домовленістю за тел: +380937191665
  • Вихідні дні, є можливість проведення авторської екскурсії та лекції з гідом-екскурсоводом Юрієм Сасом за попередньою реєстраціє, номер телефону: +380503355302.

Музей гуцульської спадщини села Кваси?

Музей розташований на території санаторію Гірська Тиса

Чим ще цікаве село Кваси?

  • Перебуваючи у селі Кваси, ви маєте можливість побувати у цікавих місцях, таких як місце падіння метеориту, у витоків мінеральних джерел, на дегустаціях крафтових продуктів, що виготовлять місцеві виробники;
  • Село Кваси обов’язкове для відвідування тим, хто подорожує через Рахівський район дорогою на Прикарпаття, чи у зворотному напрямку Хуста, Мукачево через Яблунецький перевал;
  • Село Кваси відоме своїми цілющими мінеральними водами, саме тут розташований унікальний санаторій Закарпаття, що зветься “Гірська Тиса”, він спеціалізується на лікуванні захворювань хребта та суглобів;
  • Тут ви можете замовити екскурсію на унікальне підприємство гуцульську крафтову броварню «Ципа»;
  • Дане село справжня знахідка для любителів активного відпочинку, саме тут можна розпочати сходження на Свидовецький хребет, покорити Близниці, відвідати Драгобрат, гору Менчул, а також зробити сходження на гору Петрос чи Говерлу;
  • Село Кваси формує сучасну гуцульську гастрономію. Тут ви можете відвідати ресторан “Бокораш”, та скуштувати традиційні страви жителів гір.

Турінформ Закарпаття рекомендує музей у селі Кваси для відвідування.