Генетичний код: угорські страви, які перевірять вас на угорськість

В угорській кухні є багато страв, котрі можна запросто використовувати замість ДНК-тесту. Сподобається — отже, у ваших жилах бодай крапля угорської крові таки є. Ні — отже, нема. Так жартують угорці, коли намагаються нагодувати котроюсь із цих страв якогось іноземця. Повторюю, це жарт, я знаю багато не угорців, які живуть в Угорщині, і їдять все це з величезним задоволенням. Але хороший жарт, бо переважну більшість іноземців таки від цих страв верне. То нумо розбиратися, що там у вас з генетичним кодом!

Хліб із жиром, паприкою і фіолетовою цибулею

Хліб із жиром — одна з найулюбленіших угорцями швидких закусок. Береться скибка свіжого хліба і намащується жиром. Найчастіше використовується свинячий жир і свіжий хліб. Але можливі варіації: гусячий або качачий жир, тости чи грінки, цибуля, паприка. І обов’язковий свіжий помідор, болгарський перець чи огірок.

Смажена кров з цибулею

Смажена з цибулею кров — страва традиційна для Діснотор, традиційних м’ясних днів, коли угорці забивають свиней. Її готують переважно для гентеша (м’ясника) і чоловіків, які йому допомагали щойно зарізати й обсмалити свиню. Беруть літр свіжої свинячої крові і смажать разом з цибулею та прянощами. Подають із гарячим вином.

Фруктовий суп з лісових ягід

Традиційний угорський фруктовий суп, який готується з будь-яких фруктів. Його підбивають вершками, молоком або сметаною. Це не десерт, а справжня перша страва, хоч і солодка.

Тушкована зелена стручкова квасоля

Густе овочеве рагу з будь-яких овочів, які знайшлися в холодильнику, коморі або на городі. Ця страва, здається, більше в жодній кухні світу не повторюється, така дуже угорська і геть не зрозуміла іноземцям. Щось середнє між першою і основною стравою, за консистенцією — дуже густий суп або рідка каша. Угорці готують фьозелийк справді з будь-яких овочів — свіжих, заморожених, консервованих. Варіантів — мільйон, що знайшли, з того зварили. Технологія проста як двері: відварили овочі в підсоленій воді і загустили борошном, обсмаженим на жирі або олії, додали приправи, прянощі або зелень. Топові фьозелийки — кабачок із кропом, капуста з томатом, фьозелийк зі стручкової зеленої квасолі, фьозелийк з картоплі, товчена квасоля (із сухої), і фьозелийк із кольраби і моркви.

Тушковані легені з гомбовцями

Тушковані легені з кислим соусом. Можуть бути свині, яловичі або баранина. Традиційно подаються до картоплі або до угорського гарніру zsemlegombóc – гомбовців із булки. Ці zsemlegombóc угорці готують, як банальні котлети, тільки без м’яса. Беруть булку, подрібнюють, замочують у молоці, яйцях та борошні, формують з хлібної маси кульки і запікають їх у печі.

Угорська кухня цікава не тільки гуляшем і палачінтами Гунделя. Не бійтеся куштувати незвичне! А раптом сподобається? Смачного!

Джерело: soulbudapest

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *