Майбутнє енергетики: ужгородське підприємство «Перегіум» працює над сучасними технологіями

Ужгородське підприємство «Перегіум» працює над сучасними технологіями, спрямованими на акумулювання та генерацію електроенергії, що вкрай актуально для України. Про це написав на своїй сторінці відомий закарпатський політик Володимр Чубірко:
“У нинішніх реаліях, коли ворог завдає нищівних ударів по об’єктах енергетики, перед урядом постає питання, що робити далі.
Є 2 шляхи:
1. Відновлювати ТЕС і ГЕС за допомогою західних партнерів;
2. Створювати альтернативні системи збереження електроенергії, виробленої атомними і сонячними електростанціями.
Я – за другий. І цим шляхом, до прикладу, вже рухається Німеччина, відмовляючись від власних ТЕС на користь будівництва системи великих павербанків.
Розмірковували сьогодні на тему майбутнього енергетики з директором і головним інженером ТОВ «Перегіум» Йосипом Резешем і Сергієм Тютюнниковим.
Більше року в Ужгороді підприємство випускає батарейні системи на основі літій-іону, який можна використовувати в системах безперебійного живлення при відключеннях світла, а також для зменшення собівартості при використанні сонячних панелей.
Перспективи у фірми великі, незважаючи на сильних конкурентів на ринку. Однак «Перегіум» зайняв свою нішу і в дечому має переваги. Наприклад, вдвічі меншу ціну при тій же потужності, волого- і пиленепроникний корпус, більшу швидкість зарядки, обслуговування і ремонт на місці.
Хлопці виконують як приватні замовлення, так і державні, регулярно відправляють свою продукцію на фронт. Два повністю автономні павербанки здатні зарядити танк, що не раз демонструвалося на практиці.
Інший вид продукції – накопичувачі енергії. Враховуючи те, що в Європі заборонено підключати сонячні панелі без компенсуючої потужності, саме такі батареї користуються великим попитом.
У рамках ЄОТС ТИСА вже працюємо над тим, аби створити платформу для тісного контакту виробників систем збереження електроенергії в Україні і Європі. Маємо вихід на Угорщину, Чехію і країни Балтії.
Безвихідних ситуацій навіть в умовах війни на знищення немає. Українці – надзвичайно винахідливий народ, тож разом з європейськими партнерами зможуть стабілізувати енергоринок”.