ДСУУ

Демократична спілка угорців України

Міні-скульптура угорського поета Ференца Келчеі

5/5

Цю бронзову міні-скульптуру було встановлено 30 січня 2019 року. Розмістилась вона на перилах Ужгородського угорського дому, який знаходиться за адресою: м. Ужгород, вул. Мукачівський, 54. Вона стала 36-ю ужгородською міні-скульптурою ужгородського скульптора Михайла Колодка.

Допомогу на встановлення цього бронзового міні-шедевру надало Генеральне консульство Угорщини в місті Ужгороді.

Урочисто відкривали цей міні-пам’ятник Йожеф Бугайла (Генеральний консул Угорщини в Ужгороді) та Олександр Шпеник (директор Українсько-угорського навчально-наукового інституту УжНУ).

Йожеф Бугайла, своєю промовою розпочав церемонію відкриття міні-скульптури з привітання всіх з Днем угорської культури. Він відзначив, що Ференц Келчеі 196 років тому у 33-річному віці написав слова національного гімну Угорщини.

Також на церемонії відкриття був присутній Ласло Зубанич (голова Закарпатського угорського культурного інституту), який прочитав коротку лекцію про Ференца Келчеі.

Варто також відзначити, що автором музики угорського гімну є Ференц Еркель, якого теж увіковічено міні-скульптурою в Ужгороді.

Facebook
Twitter
НОВИНИ

Про внесения змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та iï органів щодо прав нацlональних меншин (спілвнот) в окремих сферах

ЗАКОН УKPAÏHИ Про внесения змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та iï органів
щодо прав нацlональних меншин (спілвнот) в окремих сферах

Культура

Петефі 200

Відкриття виставки Стефана-Арпада Мадяра «Шандор Петефі та його сучасники» за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Угорщини в Україні Антала Хеізера