ДСУУ

Демократична спілка угорців України

Міні-скульптурка Ференца Еркеля

5/5

Цю міні-скульптуру авторства Михайла Колодка встановили 2 вересня 2018 року поблизу вхідних дверей до Ужгородської дитячої школи мистецтв на площі Шандора Петефі. Ініціатором встановлення цього міні-шедевру стало Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді за підтримки Ужгородської міської ради.

Ференц Еркель був видатним угорським композитором, піаністом, диригентом, педагогом. Разом з Ференцем Лістом Ференц Еркель ініціював у 1872 році будівництво нової будівлі Оперного театру в Будапешті, зведеного в 1884 році, та став його диригентом з дня відкриття. Сини Еркеля – Дьюла (1842-1909), Елек (1843-1893), Ласло (1844-1896) і Шандор (1846-1900) теж стали музикантами.

Цікаву легенду пов’язану з цією міні-скульптурою розповідає в своїй книзі «Ужгород – світова столиця міні-скульптур» Надія Попадюк. За легендою Ужгородська дитяча школа мистецтв була створена в 1954 році за сприяння правнучки Ференца Еркеля – Агнес. Дівчина вважала справою свого життя, в пам’ять про свого славетного пращура, допомагати створювати подібні навчальні заклади по всій Європі, щоб розвивати юні таланти. Під керівництвом досвідчених педагогів за роки існування цієї школи в Ужгороді мистецьку освіту здобули тисячі учнів.

Facebook
Twitter
НОВИНИ

Про внесения змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та iï органів щодо прав нацlональних меншин (спілвнот) в окремих сферах

ЗАКОН УKPAÏHИ Про внесения змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та iï органів
щодо прав нацlональних меншин (спілвнот) в окремих сферах

Культура

Петефі 200

Відкриття виставки Стефана-Арпада Мадяра «Шандор Петефі та його сучасники» за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Угорщини в Україні Антала Хеізера