Місцевий осередок ТУКЗ-КМКС Кобилецької Поляни організував для місцевих жителів свято фаршангу

Угорська діаспора селища Кобилецька Поляна Великобичківської громади Рахівського району через чотири роки перерви знову провела традиційний фаршанговий захід. Свято організував місцевий осередок Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) із метою забезпечити бодай певне дозвілля, незважаючи на важкі часи. Окрім культурної програми, гостей традиційно пригостили фанками. Водночас звичного балу з огляду на події в країні не відбулося.

Як повідомив голова місцевого осередку ТУКЗ-КМКС Кобилецької Поляни Іштван Айбен, протягом останніх двадцяти років фаршангові розваги були важливою культурною програмою для місцевих угорців, одним із приводів для зустрічі та проведенням часу разом. За його словами, раніше влаштовували також карнавальний бал, до якого долучали і представників старшого покоління. Але через нинішні обставини організували лише скромну культурну програму. Проте молоді члени громади з нетерпінням чекали цієї нагоди.

На заході виступили вихованці місцевої недільної школи та Великобичківського садочку-філії мережі навчальних закладів ім. Каталін Франгепан. Діти у різноманітних карнавальних костюмах декламували вірші, співали. Очільник Верхньотисянського регіонального осередку ТУКЗ-КМКС Йожеф Шарі наголосив на важливості проведення таких заходів, які об’єднують місцеві громади. «Ці заходи вкрай важливі, бо залучають дітей. Вони також важливі і для батьків, для усієї громади. Тут ми можемо відчути, наскільки ми потрібні один одному. Наскільки важливо навідуватися один до одного в гості, збиратися разом і всією громадою радіти результатам, всьому, що ми створили», – наголосив Йожеф Шарі, висловивши сподівання, що ініціатива продовжуватиметься й надалі. «Маємо у планах привезти сюди автентичну народну музику, танці, допомогти місцевій громаді використовувати їх», – додав він.

Карнавальні костюми дітей оцінювало журі, яке складалося з трьох членів. Відзначали креативність, самобутність, якість виготовлення власними руками. Володарі перших трьох місць за оцінками журі отримали цінні подарунки від Католицької благодійної організації «Карітас».

«Ми мали нелегке завдання під час оцінювання. Хотілося нагородити всіх, але призи отримало лише троє найкращих. Проте діти були дуже кмітливими та креативними, і в результаті ми побачили дуже гарні костюми», – зазначив представник «Карітасу» в Кобилецькій Поляні Назар Мачек.

Захід був благодійний, метою його було організувати збір коштів для родини Йосипа Тушера, що служить на фронті.

А на завершення усіх пригостили традиційними фанками.