Янош Арпад Потапі: 2024 рік є роком співпраці всієї нації

На минулорічній Постійній конференції Угорщини було сформульовано важливість угорської співпраці та те, що 2024 рік має стати роком співпраці всієї нації.

Останніми роками все частіше говорять, що якщо ми мислимо категоріями угорської нації, ми можемо мислити також категоріями мереж. Якщо ми посилимо підтримку угорської нації, ми також зміцнимо мережі. Такими думками Янош Арпад Потапі, державний секретар Офісу прем’єр-міністра з питань національної політики, відкрив прес-брифінг, на якому обговорювалися цілі, заплановані програми та актуальні питання національної політики цьогорічного тематичного року.

Держсекретар підкреслив, що найважливішим завданням цього року є координація та підтримка мереж у всіх напрямах діяльності. Елементами мереж є медіа та вчителі, за допомогою яких можна охопити молодь. Але не менш важливим елементом мережі є місцеві органи влади та підприємці, завдяки яким може об’єднатися вся угорська нація. Він додав: вони довіряють підтримуючим громадам, і опорна сила угорської батьківщини має бути створена в кожному регіоні.

У Рік співробітництва буде оголошено програму «Батьківщина по-угорськи», продовжиться соціальна програма Підкарпаття, де у 2023 році підтримку отримали понад десять тисяч людей. Стосовно Закарпаття держсекретар підкреслив, що жодна програма не була припинена, а поряд з ними додалися благодійні програми, якими уряд Угорщини може підтримати людей і громади, які залишилися на Закарпатті. Щорічну допомогу продовжують отримувати угорські вчителі, медичні працівники, віряни, журналісти, актори, працівники закладів культури.

Педіатри та психологи продовжать отримувати підтримку в 2024 році, за його словами, ідея війни є в головах дітей і це питання потрібно вирішувати. Також продовжиться вручення пакунків малюка, а також буде оголошено програму «Ми володіємо містом».

Янош Арпад Потапі підкреслив, що цього року все ще важливо підтримувати сімейний бізнес, щоб літні підприємці могли передати свій бізнес своїм дітям. Відбудеться IV. Угорські медіа зустрічаються в Карпатському басейні, але програма сестринського поселення Карпатського басейну або програма Határtalanul також залишаються ніжними елементами. Продовжується підтримка та розвиток спортивних академій у всьому Карпатському басейні.