Одна з церковних громад Угорщини організувала відпочинок для дітей із Закарпаття

10–16 червня діти з Берегова та навколишніх населених пунктів відпочивали в таборі в області Фейєр, Угорщина, на запрошення церковної громади міста Бодайк.

Цілий тиждень 32 дітей із Закарпаття та 6 дорослих, які супроводжували їх, провели в Угорщині. Їх розмістили в Будинку для паломників імені святого Імре.

Увечері першого дня учасники табору долучилися до богослужіння, а після цього пограли в гру для знайомства.

Другого дня відбулась екскурсія, зокрема зустріч у мерії з керівництвом міста, а також ознайомлення з національними пам’ятками.

Під час візиту до Будапешта діти відвідали будівлю парламенту та інтерактивну виставку в Будинку угорської музики. Увечері ж узяли участь у богослужінні в церкві Матяша.

Діти також мали можливість провести цілий день у парку розваг на березі озера Балатон. Крім того, відвідали відому фортецю у Веспремі та долучилися до богослужіння в нещодавно відреставрованому місцевому соборі.

Наприкінці тижня юні закарпатці провели день у Шіофоці на Балатоні. Тут покаталися на човні, об’їхали навколо міста на маленькій залізниці, а наприкінці дня поплавали в озері. Затим відвідали концерт хору Purcell та ансамблю Orfeo.

У суботу дітям дали трохи грошей, щоб вони могли купити сувеніри додому. Після цього учасники табору пограли у футбол та покаталися верхи.

У неділю після богослужіння група вирушила назад, на Закарпаття.

Як повідомив священник Бодайської парафії о. Томаш Мороц, діти повернулися додому не лише сповнені вражень, але й переживши досвід благодійного єднання. А організатори мали можливість відчути вдячність та повагу молоді, яка опинилася в складних умовах.

«Дай Боже, щоб розпочата справа тривала і ми могли зробити ще багато добра, у тому числі й подарунків!» – висловив побажання священник.