ДСУУ

Демократична спілка угорців України

Пам’ятний знак проходженню Угорських племен

5/5

13 грудня 1997 року на Угорському пагорбі в Києві на честь 1100-річчя завоювання було урочисто відкрито меморіал. Вирішений у вигляді стели з двох трикутних блоків рожево-вохристого граніту, поставлених під невеликим кутом. Нижня частина стели гладенько полірована, верхня оброблена під грубий камінь, що розходиться вгорі двома нерівними верхівками.

У центрі стели вмонтовано бронзову кулю з алегоричними рельєфними зображеннями. З фасадного боку – стилізований карпатський краєвид, увінчаний невеликим хрестом та прокреслений трибарвною емалевою смугою (біла, чорна, зелена – кольори угорського прапора), що символізує шлях угрів через Карпати до своєї теперішньої батьківщини.

З тильного боку поверхня кулі вкрита язичницькими символами давньоугорських племен. На торцях стели бронзовими накладними літерами написи – цитати з «Повісті временних літ». Розташований біля алеї на невисокому штучному пагорбі, до якого ведуть три кам’яні сходинки.

Майданчик навколо стели оточений гранітною брівкою. Пам’ятний знак розрахований на огляд зусібіч і з близької відстані.

На лівій і правій сторонах постаменту старослов’янською та угорською мовами можна прочитати наступні написи: «Идоша угры мимо Киева, горою еже ся зовёт ныне Угорское, и пришедше к Днепру, сташа вежами» (Нестор,  ІІ т., ст. 236.)

Ліворуч написано: «Через цю  територію з миром пройшли угорці, яки заселили в столітті землі і простір своєї сучасної батьківщини». За ініціативою: Київського об’єднання угорців та Демократичної Спілки угорців Українивстановлено 1997 р. на честь 1100-ліття від часу події».

Facebook
Twitter
НОВИНИ

Про внесения змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та iï органів щодо прав нацlональних меншин (спілвнот) в окремих сферах

ЗАКОН УKPAÏHИ Про внесения змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та iï органів
щодо прав нацlональних меншин (спілвнот) в окремих сферах

Культура

Петефі 200

Відкриття виставки Стефана-Арпада Мадяра «Шандор Петефі та його сучасники» за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Угорщини в Україні Антала Хеізера