Рахівські митці презентували в Хусті виставку «Відлуння душі»

На виставці представлено 84 роботи 12 авторів. Серед мистецьких витворів як живопис, та і графіка, ужиткові вироби та гобелени. Захід було об’єднано спільною назвою «Відлуння душі».

«Приємно, що рахівчани показали хустянам свої таланти, що представили дійсно вартісні роботи, які можуть зацікавити широке коло людей, – розповів «Карпатському об’єктиву» директор Хустської картинної галереї Орест Цюпко. – Творчість талановитих братів та сестер по пензлю свідчить про те, що незважаючи на непрості часи, які всі ми переживаємо зараз, наші духовні цінності не втратили значення, що мистецтво вічне, що навіть під час війни люди здатні творити прекрасне і та вірити в добре. Кожна робота по-своєму унікальна і цікава. Кожен автор винятковий та майстерний! Радію, що маємо можливість розширювати географію, що до нас приїжджають обдаровані особистості з інших куточків Закарпаття і показують свої надбання».

Те, що виставка мала змогу відкритися в Хусті рахівчани завдячують місцевій чиновниці, великій поціновувачці мистецтва.

«Для мене художники – люди з великим талантом від Бога. Я щиро захоплююся їхнім світобаченням, їхніми картинами, їхнім умінням передати через фарби та полотно звичайні речі незвичайно. Це – дійсно нелегко і під силу одиницям. Радію, що випала нагода презентувати у місті над Тисою твори рахівчан, що з їхнім доробком ознайомляться не лише земляки, але й мешканці Хуста. Пишаюся, що мене оточують такі творчі люди, які представили на експозиції роботи різних жанрів та дивують розмаїттям технік. Якщо у світі існує таке величне, таке прекрасне, він ще існуватиме довго!», – наголосила голова Рахівської районної ради Діана Бабинець.

Очільниця ГО «Срібна палітра» Анна Волошин зізналася, що їй приємно згуртовувати довкола себе митців та людей творчих професій.

«Ми всі віримо у краще, у правду, у добро. І це нас об’єднує, – запевнила вона. – Наше об’єднання діє ще з 2012 року. До своїх лав приймаємо непересічних особистостей, талановитих краян. Експозицію назвали «Відлуння душі», бо вона про те, що зараз у нас всередині, що відбувається у наших думках – те відображається й на полотнах. І це – не лише про війну, але й про довкілля, почуття, сподівання. Крім того, ділимося тими світлими промінчиками, які зігрівають наші серця з оточуючими, з глядачами, із тими, кому небайдуже мистецтво».

Загалом роботи рахівських художників дуже багатоманітні, у них переважають світлі барви, як символ покращень. На виставці представлено багато казкових пейзажів, чарівних натюрмортів, сюжетні полотна, абстракцію портрети та вишиті народними мотивами неординарні килимки.

Вітали під час відкриття виставки рахівчан хустські представники влади, митці, гості, які завітали на подію.

Діятиме експозиція до 12 квітня.