Штучний інтелект має стати помічником учителя, – МОН

Міністерство освіти і науки разом із Міністерством цифрової трансформації завершили розроблення проєкту рекомендацій щодо запровадження та використання технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

Метою рекомендацій є поширення принципів та підходів до відповідального використання систем штучного інтелекту в школі.

За словами міністра освіти і науки Оксена Лісового, штучний інтелект може дещо спростити та поліпшити роботу вчителів.

«Наприклад, створювати презентації та допомагати формувати індивідуальні освітні траєкторії для кожного учня. Цим документом ми пояснюємо, як перетворити штучний інтелект на власного помічника. Реалізація рекомендацій допоможе трансформувати українську освіту та зробити її більш інноваційною», – Лісовий.

У МОН також зазначають, рекомендації щодо запровадження та використання технологій штучного інтелекту сформовані на основі актуальних міжнародних практик.

Для цього було створено робочу групу із 30 фахівців – представників МОН, наукового середовища, інститутів підвищення кваліфікації, університетів, шкіл і громадського сектору.

Планується, що використання інструментів на основі штучного інтелекту сприятиме застосуванню цих систем на благо учнів і вчителів, поліпшуватиме практику викладання та навчальний досвід учнів, гарантуватиме їм розвиток навичок для майбутнього.

Також вчителі зможуть отримати користь від підвищення ефективності для розроблення інноваційних методів викладання.

Інструктивно-методичні рекомендації щодо запровадження та використання технологій штучного інтелекту в школах будуть офіційно опубліковані на початку 2024/25 навчального року.