Спілка християнської інтелігенції Берегова організувала до Дня угорської культури художню виставку

Громадська організація «Спілка християнської інтелігенції Берегова» з нагоди Дня угорської культури організувала художню виставку «Мистецтво по цей і по той бік кордону». Відкриття виставки робіт художниці Єви Ковач, уродженки Берегова, відбулося 22 січня у стінах будинку для паломників ім. Ференца Пастора.

«У душі більшості з нас панує подвійне почуття: йти чи залишитися, любити вдома в нинішній ситуації чи назавжди в душі прагнути дому. Це місто, громада чекають кожного додому, аби вони поверталися, але для цього потрібен мир. Подякуймо за кожен день і молімося за мир», – наголосила, відкриваючи виставку та вітаючи присутніх, голова Спілки християнської інтелігенції Берегова Елеонора Якоб.

На захід завітали настоятель Берегівської римо-католицької парафії Янош Молнар, очільник консульства Угорщини в Берегові Іштван Дєбнар, начальниця управління освіти і культури Берегівської міськради Едіта Бабяк, голова Берегівського міського осередку Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) Іштван Молнар, голова Спілки закарпатських угорських багатодітних родин Йосип Торої.

«Для мене велика радість, що в душах багатьох людей відгукується угорська культура, наш спільний скарб, який ми всі оберігаємо, який отримали від наших предків, який маємо передати нашим нащадкам», – наголосив під час виступу о. Янош Молнар. Він також відзначив, наскільки радісно, що в будинку паломників ім. Ференца Пастора проводиться багато культурних заходів.

Відтак, із нагоди відзначення річниці написання національного гімну, присутні прослухали національну молитву у виконанні Сільвестра Ферку.

З життям та творчим шляхом художниці Єви Ковач присутніх ознайомив заступник голови Спілки християнської інтелігенції Берегова Іштван Бардош.

Єва Ковач народилася в Берегові в 1961 році в християнській родині. Її мати була інженером-хіміком, а батько, окрім своєї зайнятості, був ще й художником. Дівчинка з дитинства цікавилася творчістю, захоплювалася світом живопису. Після успішного закінчення школи здобула диплом бухгалтера-економіста. Навчалася мистецтву під керівництвом Пейтера Вереша та Йожефа Гарані. З 1994 року Була одним із засновників та членом Творчого товариства «Берег», яке об’єднує митців Берегівщини. Із 1998 року стала членом угорського культурного товариства «Гонвед», а з 2013 року – мистецького об’єднання «АртТиса». Мистецтво Єви Ковач характеризується близькістю до природи, її сюжети – натюрморти, пейзажі, міські краєвиди. Універсальний митець, яка володіє різними техніками та матеріалами – акварель, пастель, олія, акрил, графіка. Кредо художниці: «Якщо ми можемо поділитися хоча б маленькою частиною своїх ідей, талантів і знань, то ця невелика частинка житиме надалі в комусь іще».

Єва Ковач регулярно підтримує різні благодійні ініціативи своїми картинами або коштами від їхнього продажу. З її іменем пов’язана діяльність кількох гуртків із малювання. Її ілюстрації з’являлися і в часописі Закарпатського угорського педагогічного товариства. Стіни дитячого відділення Берегівської центральної районної лікарні ім. Бертолона Ліннера вона розмалювали веселими казковими персонажами разом із кількома своїми колегами-художниками. Постійно бере участь у міжнародних пленерах, групових та персональних виставках на батьківщині й за кордоном.

Присутніх привітала і сама художниця. «Мені дуже приємно, що ми зібралися у такій кількості в такому непростому світі», – зазначила Єва Ковач. Вона також коротко розповіла про експоновані нею картини. Найстаріша з представлених 32 робіт була створена в 1996 році.

Організатори підготували на відкриття невелику культурну програму. Зокрема своїм співом зачарували Олександра Гапак та Аттіла Кішдьорі під акомпанемент керівниці хору Ірини Крайник.

Експозиція картин триватиме до 23 лютого. Оглянути роботи можна за умови попереднього узгодження за номером телефону +380995339794.

Після Берегова виставку представлять у Мукачеві, в Угорському домі ім. Мігая Мункачі.