З Великої Доброні стартувала міжнародна допомога закарпатським воїнам

Під гаслом «Закарпатські угорці – не вороги України» громада Великої Доброні започаткувала місію міжнародної співпраці, яку цей регіон виконував для допомоги українській армії.

Після трьох місяців організації міжнародна група підтримки з Ірландії, Франції, Сполучених Штатів та Угорщини прибула до Великої Доброні та сусіднього Чонгора в середині січня цього року, і їх зустрів Ференц Надь, очільник Великодобронської громади, та Андраш Бакса, голова села Чонгор.

У звіті, опублікованому на сторінці громади у Facebook, йдеться про те, що селище Унг-відек восени 2023 року отримало запрошення до спеціальної співпраці від громадської групи «Пряма допомога Україні». Техаський бізнесмен Алекс Даверн і Жужанна Бозо (почесна громадянка Великої Доброні) планували надати значну фінансову підтримку українській армії у боротьбі з росією.

Іншою метою співпраці було показати, наскільки ефективно цивільна група, місцевий субрегіон і регіональне військове допоміжне командування можуть працювати разом у цій складній ситуації, йдеться в інформаційному листі.

До ініціативи долучилися кілька людей. Серед перших – голова ГО «Вчасна допомога» Олексій Куля, за сприяння якого вдалося організувати доставку в Україну 10 позашляховиків та їх переобладнання для військових потреб. Він також організував із Польщі на Закарпаття різні технічні засоби: 9 дронів Mavic 3T з тепловізором та 9 спецтеплокамер.

Велику участь у координації доставки військової техніки взяли голова Ужгородськкої районної військової адміністрації Юрій Гузинець та командир окружної допоміжної частини Ігор Тищук. Символічне вручення знарядь відбулося в Закарпатській обласній державній адміністрації, де військовий губернатор Віктор Микита прийняв членів місії та подякував їм за щедру підтримку. Після цього делегація відвідала повітовий госпіталь, де зустрілася з головним лікарем Юрієм Яциною та передала відділу реабілітації поранених бійців обладнання, яке вони завчасно просили.

Делегація відвідала Кальварське військове кладовище, де біля мовчазної головної дороги було покладено вінки, прикрашені прапорами п’яти держав.

Окрім допомоги армії, метою групи підтримки була ще й довгострокова допомога місцевому дитячому закладу. Вони обрали дитячий садок «Місі Мокус» у Чонгорі, де проводиться капітальний ремонт інтер’єру, де прихильники та батьки спільними зусиллями зробили другу домівку для дітей красивішою.

Після всього цього міжнародна компанія вирушила з Великої Доброні, щоб доставити до військових  всюдиходи та військову техніку. До команди приєдналося керівництво адміністрації Ужгородського району Юрій Гузинець, Віталій Дупін, серед мерів Ужгордщини очільник Чопа Валерій Шамардак, Іван Погоріляк від Перечина, Іван Мандрик від Ставного та заступник мера Ужгорода Іван Завидняк. Крім мера Ференца Надя, Йозефа Кантора, Валера Шаньї, Зсени Войтовича, Ференца Місака та Жолта Біро, колону супроводжували шість осіб із громади Великої Доброні. Донори особисто побажали колоні щасливої ​​дороги та висловили вдячність усім місцевим жителям, які долучилися до оснащення автомобілів та допомогли місії додатковими пожертвами.

Делегація успішно доставила військове постачання до кількох бойових частин 68-го окремого батальйону територіальної оборони «Ужгород», дислокованого в Сумах, та 128-ї гірсько-єгерської бригади, що дислокується в Запоріжжі. Воїни подякували учасникам Direct Aid for Ukraine та всім учасникам місії.

На офіційній сторінці громади у Facebook вони висловили вдячність своїм міжнародним прихильникам та зазначили, що їхню довгу дорогу супроводжував наш державний прапор, яким сповіщали, що закарпатські угорці – не вороги України!