Спілка християнської інтелігенції відкрила фотовиставку в Берегові

Спілка християнської інтелігенції Угорщини цьогоріч відзначає 35-річчя євангелізаційної діяльності й оголосила з цієї нагоди фотоконкурс серед своїх членів, друзів та усіх зацікавлених. Спілка мала на меті в рамках конкурсу представити на світлинах свою багатогранну роботу з євангелізації. Експозицію найкращих сучасних та архівних фотографій організували у стінах консульства Угорщини в Берегові.

На урочистому відкритті, яке відбулося 5 червня, консул Угорщини в Берегові Іштван Дєбнар зазначив: «Спілка християнської інтелігенції – найбільша християнська громадська організація Угорщини, яке вже протягом 35 років у дусі своєї євангелізаційної місії працює для збереження релігії, культури та угорської ідентичності. Християнство і угорська ідентичність – тісно пов’язані в історії нашого народу. Плекання угорської ідентичності – християнський обов’язок, оскільки угорська нація представляє в Європі цінності, без яких вона не була б собою». Дипломат також повідомив, що фотовиставку з нагоди 35-річчя громадської організації також представили у містах Балашадярмат і Гайдусобосло в Угорщині. Роботи, які надійшли на конкурс, відібрало журі з п’яти осіб. «Експоновані світлини представляють євангелізаційну діяльність християнської громадської організації та окремі моменти її 35-річної історії. Сподіваюсь, що виставка укріпить нас у вірі та єдності», – наголосив консул.

Очільниця Спілка християнської інтелігенції Берегова Елеонора Якаб під час виступу представила угорську екуменічну організацію, яка з 1989 року проводить євангелізаційну роботу разом із історичними церквами у 70 локаціях по всій Угорщині та має близько трьох тисяч членів. Берегівська організація була заснована дев’ять років тому і з того часу регулярно проводить у місті різноманітні заходи. Зокрема, художні виставки, наукові конференції, презентації книжок. Крім того, організація заснувала премію ім. Ліннера, опікується могилами померлих представників інтелігенції на місцевому кладовищі тощо. «На виставці представлено 29 фотографій, які пов’язані із зазначеними заходами. Але експозиція все ж таки не охоплює всієї діяльності організації. Кожна фотографія супроводжується описом із довідковою інформацією, яка допомагає краще пізнати Спілку», – зазначила голова.

Атмосферу заходу підкреслив виступ Берегівського хору Святого хреста. Подія, на яку завітало чимало знаних закарпатців, створила чудову нагоду для зустрічі та дружніх розмов.