Ночі літератури в Будапешті зібрали поціновувачів українського слова

5 червня 2024 року Посольство України в Угорщині третій рік поспіль взяло участь у Ночі літератури (Irodalom Éjszakája) – відомому щорічному культурному заході, який цього року проходить у Будапешті у період з 5 по 7 червня 2024 року.

Про це інформує Посольство України в Угорщині:

“На цьогорічному заході Україна була представлена уривком твору відомого українського письменника, який наразі боронить нашу державу в лавах ЗСУ, Сергія Жадана “Інтернат”. У декламованому уривку, який майстерно зачитала угорська акторка Адріен Рейті, йшлося про історію групи підлітків, які переживають життєві випробування в українському інтернаті в умовах героїчного протистояння українського народу проти російської агресії всередині 2015 року. Роман відображає їх внутрішню боротьбу, пошук сенсу та зміну світоглядів під впливом бойових дій РФ проти нашої держави.

Декламований уривок не залишив байдужими численних відвідувачів та нагадав присутнім про неспровоковану кровопролитну війну, яку Росія веде проти нашої держави вже понад два роки, після восьми років гібридної агресії на Сході України.

Дякуємо нашим друзям і партнерам – Чеському центру м. Будапешт Cseh Centrum за чергову можливість участі у заході та нагоду на високому рівні представити сучасну українську літературу, а всім, хто відвідав читання – за присутність та підтримку України!”