У Хусті пройшов ХVІ Міжнародний фестиваль «Веселка над Тисою»

18-19 травня у Закарпатському обласному театрі драми та комедіїпройшов ХVІ Міжнародний фестиваль «Веселка над Тисою». Захід виявився неймовірно масштабним, адже об’єднав майже сім десятків учасників.

Як розповів «Карпатському об’єктиву» директор та засновник фестивалю, заслужений артист України Іван Пилипець, до Хуста показати свої таланти приїхало 68 дітей різних вікових категорій із багатьох куточків України та навіть із європейських держав.

«У нас була справді широка географія конкурсантів. Представлено майже всі області держави та багато країн ЄС. Із-за кордону приїхали переважно ті, що через війну вимушено покинули рідні домівки і знайшли тимчасовий прихисток у Європі. Наймолодшому учаснику всього 6 років. Це – Артем Поп із Мукачева. Якщо в минулі роки ми фестивалили по 4 дні, то тепер, через військові дії, змушені були скоротити програму до двох діб. Субота була конкурсною, а в неділю відбувся гала-концерт та нагородження кращих. Також захід бав благодійний характер, ми збирали кошти на дрони для 128 Закарпатської бригади. Крім того, для діток проводилися різні екскурсії та була цікава програма відпочинку й дозвілля», – зазначив він.

Тож стартувала «Веселка над Тисою» з офіційного відкриття, коли на сцені зібралися разом усі конкурсанти. Оцінювали майстерність юних зірок композитор, продюсер, аранжувальнику, викладач комунального закладу вищої освіти Академія культури і мистецтв Закарпатської обласної ради Едуард Приступа, викладач кафедри естрадного співу Київської муніципальної академії музики, заслужений працівник культури України Галина Білокур, старший викладач кафедри співу та хорового диригування Київської муніципальної академії мистецтв імені Глієра Ірма Гвініашвілі, директор Міжнародного фестивалю молодих виконавців сучасної української пісні «Молода Галичина», заслужений діяч мистецтв України Наталія Коваль, а також композитор, професор, ректор Київської муніципальної академії музики імені Глієра, народний артист України Олександр Злотник.

«Неймовірно приємно, що на Закарпаття у такі непрості часи змогло приїхати так багато діток. У нас їм спокійно і вони не чують обстрілів, можуть насолодитися не лише співом, але й знайти нових друзів та справді корисно для себе провести час, побувати на екофермах, побачити карпатські краєвиди та оздоровитись як фізично, так і психологічно», – розповіла «Карпатському об’єктиву» начальниця управління культури, молоді та спорту Хустської міської ради Вікторія Павлій.

«Фестиваль проводиться саме для дітей, для розвитку та підтримки молодих талантів. Ми повинні дбати про те, аби наша юнь могла реалізовувати свій потенціал, аби її почули. У цьому році «Веселка над Тисою» проходить уже в шістнадцяте. А це значить, що виступали діти, які народились після його «народження», бо ж багатьом учасникам всього було 8-10 років. А ще – ми випустили у світ цілу генерацію талановитих артистів, які пишаються, що свого часу були учасниками чи переможцями цього фестивалю», – наголосив голова журі Олександр Злотник.

Варто додати, що під час фестивалю експонувалася виставка художніх полотен мисткині, дружини загиблого воїна 101 бригади 72 батальйону ЗСУ Василя Костраби Еріки Костраби. Крім того, на хустському Майдані Незалежності проходив флешмоб до Міжнародного дня вишиванки за участі конкурсантів та відбувся концерт закарпатського співака Василя Полажинця та діджея Віталія Кенідри.

У неділю, 19 травня, під час гала-концерту виступали почергово учасники молодшої, середньої та старшої вікової категорій. Нагороджували кращих у номінаціях патріотична та народна, сучасна пісня.

Без дипломів та відзнак не залишився ніхто. І все ж лауреатами І ступеню у молодшій віковій категорії «А» стали: Оля Нестерко, Таїс Клочкова, Надія Полуніна, серед дуетів: Еліна Томащук та Еріка Колісніченко, у молодшій категорії «В»: Маркіян Ікх, Марія Луврій, Марія Сівець, Валерія Попадинець. У середній віковій групі: Ярослава Артюшкіна, Дар’я Реброва, Аріна Потапчук. У старшій категорії «А»: Дмитро Зибер, Анна Мотиль, у групі «В»: Світлана Марчук.

Гран-прі фестивалю журі вирішило присудити одразу двом учасникам. У категорії «junior» головну нагороду отримала Анастасія Полуніна, а серед старших учасників Ксенія Приймак.