У Перечині відбувся пленер “Сонячний шлях”, присвячений імені скульптора Лайоша Унгварі

Близько ста юних скульпторів та творців декоративно-прикладного мистецтва 25 травня 2024 року обмінювалися досвідом під час пленеру “Сонячний шлях” у Перечині, пише професор з окопу Федір Шандор.

Захід присвячений творчості відомого європейського скульптора Лайоша Унгварі, який народився 13 березня 1902 року в м.Перечин.

На пленер з’їхалися юні митці з різних куточків Закарпаття.

Під час заходу діти мали можливість навчатися у скульптора Романа МУРНИКА, автора Ужгородських мініскульптур; художника, викладача спеціальних дисциплін Закарпатської Академії мистецтв Наталії ПОПОВОЇ; викладача спеціальних дисциплін на відділі Художньої кераміки, Фахового коледжу мистецтв ім. А.Ерделі Тетяни ШПОНТАК, які надавали майстер-класи. Також досвідом ділилися студенти Закарпатської академії мистецтв та Фахового коледжу мистецтв ім. А.Ерделі.

Усі учасники отримали сертифікати, подяки та заохочувальні подарунки.

Дякуємо за підтримку Закарпатська академія мистецтв Transcarpathian Academy of Arts, Mykhaylo Barnyk, Перечинський відділ освіти (в особі Ольги Бардзак), Лавандова Гора, Комунальний заклад,,Перечинська школа мистецтв‘‘Перечинської міської ради, Людмила Барник”.

Історична довідка

Лайош Унгварі (Lajos Ungvári, Перечин, Закарпаття, 13 березня 1902 — Будапешт, 15 жовтня 1984) — відомий європейський скульптор

З 1921 по 1926 роки навчався в Будапештській школі прикладного мистецтва.
Він робив надгробки, декоративні скульптури, портрети та меморіальні статуї. З 1945 року жив і працював у спілці художників на вулиці Сазадош у Будапешті. У період після Другої світової війни він створював радянські героїчні та визвольні пам’ятки, одна з яких на новому п’єдесталі дотепер знаходиться у Будафоку.
У 1953 році його було нагороджено премією Кошута, а в 1972 році — Золотою медаллю ордену праці. Він був членом Асоціації духовних художників та Асоціації нових художників. Його роботам притаманний традиційний історичний стиль.