У Шаторойоуйгей стартував Закарпатський табір народної музики, народного танцю та ремесел

З 23 по 29 червня в готелі, таборі та центрі подій “Ракоці” проходить XXVIII Карпатський табір народної музики, народного танцю та ремесел. Нинішнє місце проведення було обрано через ситуацію на Закарпатті, але цьогорічна зустріч також буде точно відповідати духу попередніх таборів у Пийтерфолво, йдеться у повідомленні Будинку традицій, надісланому до нашої редакції в понеділок.

Організаторами цьогорічного Закарпатського таборового зльоту народної музики, народного танцю та ремесел є Громадська організація збереження народної культурної спадщини та народних традицій Закарпаття, мережа «Дім традицій Закарпаття» та родина Пал.

На відомому дійстві очікується 360 учасників – колективи народного танцю, народні музиканти, учасники народної творчості та супроводжуючі викладачі та тренери. Із зазначеної кількості три сотні – із Закарпаття, близько півсотні – з Угорщини, а Зіла з округу Сіладь представлятиме Партіум з командою з п’яти осіб.

– Табір – це не місце відпочинку, а «тренування», де професіоналізм є основною вимогою, –

каже Каталін Пал, мережевий спеціаліст і керівник табору:

«Деякі з прибулих є постійними учасниками наставницької програми Hagyomány Háza Network, окрім них, ми також розраховуємо на тих молодих людей, які досягли видатних результатів у різних конкурсах, таких як Szól a fülemüle talent show або Által menzék én у конкурсі співу народної пісні Tiszán».

Розклад табору не змінюється вже багато років. З 9 до 18 години учасники беруть участь у заняттях з народної музики, народних танців, народного співу та ремесел. Понеділок і п’ятниця дещо відрізняються, оскільки перший день тижня починається з церемонії відкриття, а ввечері відбувається зустріч наставницьких груп. Після знайомства відбувається професійна зустріч та оцінювання. П’ятниця буде присвячена церемонії закриття.

Особливою культурною подією став виступ Народного ансамблю танцю Закарпаття у четвер ввечері з постановкою “Звуки Закарпаття”. Три чверті учасників єдиного напівпрофесійного ансамблю Закарпаття проживають в Угорщині, і за таких обставин їхній виступ є справжнім досвідом як для виконавців, так і для дітей”, – йдеться у повідомленні.