Угорщина передала медичним закладам Закарпаття 6 тисяч доз вакцин проти туберкульозу

В рамках програми з імунізації, започаткованої урядом Угорщини задля підтримки Закарпаття, до краю доправили 6 тисяч доз вакцин проти туберкульозу (БЦЖ). Це єдина існуюча вакцина для щеплення проти туберкульозу, яка входить до переліку основних лікарських засобів ВООЗ.

БЦЖ використовують в усьому світі частіше, ніж інші вакцини – більш ніж 90 % дітей проходять щеплення саме цією вакциною. Щороку близько 100 мільйонів дітей отримують щеплення вакциною БЦЖ.

«Закарпатська ОВА тісно співпрацює з державою-сусідкою по багатьох гуманітарних напрямках. Якщо говорити про допомогу по імунобіологічних препаратах, то ця співпраця ведеться з 2017-го. У межах цієї співпраці Закарпаття отримало десятки тисяч до вакцин – для профілактики правця, кору, паротиту, БЦЖ на загальну суму понад 50 млн грн. Наприкінці минулого року Закарпаття отримали 21 тисячу доз. Сьогоднішня поставка є завершальною в проєкті імунізації. Така допомога є проявом добросусідства, адже нам завжди надають підтримку у тих напрямках, де для цього є найбільша потреба», – розповідає заступниця директора департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОВА Ольга Чемет .

У період війни профілактика інфекційних захворювань, які керуються вакцинопрофілактикою є надзвичайно важливим питанням, адже при великому скупченні людей ймовірність спалахів інфекцій є вищою. Враховуючи, що в краї перебуває велика кількість внутрішньо переміщених осіб, стає зрозуміло, що замовлення на вакцини, які були подані раніше, не задовольняють всіх потреб – їх не вистачає.

«Зараз ми чекаємо перерозподілу з боку МОЗ, а допомога, яка надійшла від уряду Угорщини є вчасною та актуальною», – додала Ольга Чемет.

Йожеф Бачкаї, Генеральний консул Угорщини в місті Ужгород розповів, що протягом п’яти років з дня заснування програми імунізації до краю відправили 111 тисяч 676 доз вакцин. Їх розподіляли між медичними закладами в різних куточках нашого краю. Всі вакцини були безкоштовні та в кількості, якій просило керівництво обласної адміністрації.

Голова Закарпатської ОВА Віктор Микита наголосив на важливості імунізації, адже «не дивлячись на війну, це питання номер один». Крім того, губернатор звернув увагу на те, що Угорщина протягом багатьох років допомагає вакцинами та не відступає від обіцяної підтримки.

Після розвантаження на складі вакцини направлять до медичних закладів, де на них вже чекають маленькі пацієнти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *