Угорщина продовжує здійснювати підтримку шкіл Закарпаття

Угорський уряд продовжує здійснювати підтримку шкіл Закарпаття, інформує видання Kárpáti Igaz Szó:

“Три закарпатські навчальні заклади збагатилися ноутбуками. Пожертву Прем’єр-міністра доставив до місць Ласло Віда, перший віце-консул Генерального консульства Угорщини в Ужгороді.

П’ять портативних комп’ютерів привезли до Ужгородської гімназії імені Другетів. Директор Петер Ковач подякував за підтримку та зазначив, що технічна допомога завжди корисна:

“Ноутбуки слугуватимуть для підготовки вчителів та навчання в класі, але якщо буде дистанційне навчання, може статися, що ми надамо його дитині, яка не має відповідного пристрою”.

Від директора дізналися, що заклад відвідують 138 учнів, із них 18 з-за кордону навчаються за дистанційною формою.

У середній школі Ференца Ракоці ІІ у мукачеві нас зустрів Іштван Шинк, якого нещодавно поновили. Під час розмови з директором з’ясувалося, що над ним усе ще витає “дамоклів меч”.

Керівник зазначив, що, незважаючи на труднощі, вони виконують свою роботу, чому неабияк сприяє підтримка з боку меценатів. Ноутбуки будуть розміщені в кабінеті інформатики студентів.

Ольга Крістофорі також висловила щиру вдячність за те, що вони не забуті й що Угорщина забезпечує підтримку закладу. Директор мукачівського ліцею Святого Іштвана сказала, що ноутбуки потрібні завжди, тож для пристроїв уже є місце.

Ласло Віда, перший віце-консул в Ужгороді, сказав, що вони намагалися допомогти школам у найскладніших ситуаціях, де, на їхню думку, підтримка найбільше потрібна.

Міклош Паньї, політичний і стратегічний державний секретар канцелярії прем’єр-міністра, нещодавно відвідав угорськомовні навчальні заклади й вирішив спробувати якось допомогти школам у складній ситуації, – зазначив Ласло Віда, перший підлеглий консулом в Унгварі. – Завдяки цьому загалом закладам надали 40 ноутбуків.