В Ужгороді відкрили мініскульптурку на честь Сергія Параджанова

В Ужгороді відкрили міні-скульптурку на честь 100-річчя з дня народження Сергія Параджанова.

Присвятили подію сторіччю з дня народження видатного українського та вірменського кінорежисера, сценариста, композитора, автора всесвітньо відомої стрічки «Тіні забутих предків».

Фігурку можна побачити біля вірменського пам’ятного знаку «Хачкар», що поблизу облмуздрамтеатру. В колекції мініскульптурок Ужгорода це вже 66-та.

Український та вірменський кінорежисер, сценарист, композитор. Політвязень. Сценарій фільму «Тіні забутих предків» Сергій Параджанов писав із Іваном Чендеєм, тоді упорядником закарпатських казок. Параджанов жив у Чендеїв, в Ужгороді, майже місяць.

Встановлено 66-ту міні-скульптуру, робота скульптора Романа Мурника, 10-го квітня 2024-го року, на постаменті де сполучено гранітний камінь (символ незламності митця) та криці (символ боротьби за правду), на якій зображено особистий підпис кіномитця.

Дві книги символізують кращі твори режисера «Тіні забутих предків» та «Колір граната», зверху покладено кінобобіну на якій вигравіровано літеру «С», що символізує в латині число 100 та української першу букву імені Сергій. В руках у митця половинка гранату що символізує фільм «Колір граната».