ДСУУ

Демократична спілка угорців України

Закарпатську поетесу відзначили престижною літературною премією Угорщини

5/5

За вагомий внесок у розвиток угорської літератури, зокрема поезії, письменницю, літературознавця і поетесу, уродженцю закарпатського Берегова, Габріеллу П.Леврінц відзначили премією Аттіли Йожефа.

До слова, такої високої нагороди вже були удостоєні ще двоє представників Берегівщини – поетеса з Великих Берегів Магда Фюзеші та письменник, поет, літературний критик, нині головний редактор альманаху “Разом” (“Együtt”) Ласло Варі Фабіан.

Габріелла П.Леврінц народилася в місті над Верке під дівочим прізвищем Желіцкі і вже у 1982 році її перші поетичні спроби були опубліковані у вже згадуваному вище журналі. З тих пір твори Габріелли почали регулярно друкуватися в різних виданнях та антологіях. Вона стала лауреатом багатьох міжнародних премій, остання з яких – імені Іштвана Белли (2022 рік). Нині ж з нагоди річниці угорської визвольної революції 1848-49 років закарпатку відзначили однією з найвищих літературних нагород Угорщини, що носить ім’я Аттіли Йожефа.

Премію в Будапешті берегівчанці вручили держсекретар міністерства інновацій та культури Естер Вітальош та її колегиня, що безпосередньо відповідає за розвиток культури, Магдолна Заводяк.

А 24 березня в “Літературному салоні з письменницею Ілдикою Кейгл” у столиці Угорщини (вул.Лайоша Кошута, 17) відбудеться презентація творчості Габріелли П.Леврінц. Початок о 19.30 за київським часом, вхід вільний.

До слова, нещодавно така подія відбулася в Національній бібліотеці ім.Іштвана Сечені, де про свій творчий та життєвий шлях розповідав відомий український поет, лауреат Шевченківської премії, нині директор і головний редактор легендарного видавництва А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА Іван Малкович. Присутні шанувальники його поезій з великим задоволенням прослухали відомі вірші у виконанні автора, придбали книги, випущені у світ знаним українським видавництвом, у тому числі й Івана Малковича. Простий у спілкуванні, з почуттям гумору, дотепний Іван Малкович жваво розповідав, як народжувалися його доробки, звідкіля черпав теми, з якими відомими тепер літераторами спілкувався, серед яких були й закарпатці. Уродженець Івано-Франківщини згадував, як поступив у музичне училище на клас скрипки, свою першу збірку віршів, яку Ліна Костенко назвала “найніжнішою скрипкою України”, пропозиції зайняти міністерське крісло, від чого категорично відмовився – “це на моє”, багато інших цікавих фактів. Після презентації видавець охоче роздавав автографи всім бажаючим, у тому числі й автору цих рядків, підписував книги своїм шанувальникам.

На презентації була присутня також дружина поета, відома скрипалька Ярина Антків.

Після зустрічі в Будапешті подружжя виїхало у Відень, де також мав відбутися подібний захід.

Микола ГОРВАТ

Facebook
Twitter
НОВИНИ

Про внесения змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та iï органів щодо прав нацlональних меншин (спілвнот) в окремих сферах

ЗАКОН УKPAÏHИ Про внесения змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та iï органів
щодо прав нацlональних меншин (спілвнот) в окремих сферах

Культура

Петефі 200

Відкриття виставки Стефана-Арпада Мадяра «Шандор Петефі та його сучасники» за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Угорщини в Україні Антала Хеізера