ДСУУ

Демократична спілка угорців України

Звернення президії ГО «Демократична спілка угорців України»

5/5

Виконавчий комітет Мукачівської міської ради (виконавчий орган Мукачівської міської територіальної громади) 13 жовтня прийняв рішення про демонтаж пам’ятного знаку птаху Турул у Мукачівському замку «Паланок». Знаку – оригінал якого був там встановлений за часів Угорського Королівства на честь тисячоліття угорської державності в кінці ХІХ-но століття, демонтований чехословацькою та знищений радянською владою у кінці 40-х років XX століття і відновлений за рішенням тієї ж Мукачівської міської ради на початку XXI століття коштом пожертвувань відомого мукачівського сімейства Пак у 2008 році.

Зазначаємо, що це рішення є унікальним. Унікальність її полягає у тому, що за роки незалежності є першим рішенням органу місцевого самоврядування в Закарпатті, відповідно до якого не дозволяється встановлення (відновлення) певного пам’ятного знаку пов’язаного з історією – культурою закарпатських угорців, а розпоряджається про його ліквідацію.

Важко зрозуміти, у чому полягла мета більшості членів виконкому Мукачівської міської ради? Яка причина такої зневаги до етнокультурних інтересів і уподобань багатотисячної угорської громади Мукачівщини?
Якими інтересами б не керувалися «отці вароша», наша Спілка, яка за своїми статутними зобов’язаннями покликана відстоювати інтереси цієї громади, висловлює свій рішучий протест. Вважаємо це рішення таким, що призводитиме до ускладнення міжетнічних стосунків як у місті, так і в області. Тому закликаємо членів виконкому Мукачівської міської ради скасовувати це рішення!

Президія ГО «ДСУУ»

Facebook
Twitter
НОВИНИ

Про внесения змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та iï органів щодо прав нацlональних меншин (спілвнот) в окремих сферах

ЗАКОН УKPAÏHИ Про внесения змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та iï органів
щодо прав нацlональних меншин (спілвнот) в окремих сферах

Культура

Петефі 200

Відкриття виставки Стефана-Арпада Мадяра «Шандор Петефі та його сучасники» за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Угорщини в Україні Антала Хеізера