24 випускники Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ за спеціальністю «туризм» отримали дипломи

3 березня у стінах берегівської римо-католицької церкви відбулося урочисте вручення дипломів випускникам Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ за спеціальністю «туризм».

Захід розпочався екуменічним богослужінням, яке провели єпископський вікарій, настоятель римо-католицької парафії у Берегово Янош Молнар, настоятель греко-католицької парафії Іштван Мароші та пастор реформатської церкви Янош Маргітич.

Після виконання гімну інституту та національної молитви угорців присутніх привітав ректор Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Іштван Черничко. «На жаль, в Україні вирує війна, а під час війні мовчать не тільки музи, а й туризм. Але як тільки закінчиться війна, знову виникне потреба в кваліфікованих професіоналах туристичної сфери», – наголосив ректор, звертаючись до випускників, побажавши, щоб вони могли якомога найшвидше використати отримані знання на практиці, бо це означатиме, що нарешті настав мир.

Директорка Фахового коледжу Катерина Шовш під час виступу підсумувала 3,5 роки навчання випускників. «Протягом цих років було всяке: порожні коридори, обличчя, заховані за масками, інтернет, що працює з перебоями, сигнали повітряної тривоги, темні дні та ночі, ситуації, які здавалися безнадійними. Але ми все подолали. Проте зараз наша спільна подорож завершилася, ви стали на свій шлях. […] Де б ви не були і куди б не вирушили зараз, бажаємо вам натхнення, успіхів і благословення. Нехай ваші серця будуть відкриті, а розум – готовий до викликів. Витримки для подальшого навчання чи роботи!», – побажала директорка колишнім студентам.

«Якщо є у світі заняття, професія, основною умовою і основою якої є мир, взаємоповага і взаєморозуміння, то це туризм», – зазначив під час вітальної промови Держсекретар, відповідальний за комунікаційні та міжнародні зв’язки Угорщини Золтан Ковач. «Потрібно встановити мир, вбивства мають нарешті припинитися, відновитися мир, тому що тільки тоді можна змістовно говорити один з одним і працювати на користь громад, народів, націй і країн, які живуть поруч», – підкреслив він. Золтан Ковач також наголосив, що Уряд Угорщини з 2010 року послідовно та витривало представляє принципову поведінку в національній політиці, яка проявляється зокрема у підтримці діяльності Фахового коледжу та угорського інституту. За його словами, Уряд Угорщини зацікавлений у встановленні миру та в тому, щоби закордонні угорські громади жили в мирі та повазі з народами, які їх оточують. Держсекретар запевнив, що Угорщина, як і впродовж останнього десятиліття, і надалі надаватиме всебічну підтримку, спрямовану на збереження закарпатської угорської громади на батьківщині.

Після цього Катерина Шовш, Іштван Черничко, Золтан Ковач, а також президентка Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Ільдико Орос вручили випускникам дипломи.

Новоспечених дипломантів привітав хор Фахового коледжу, а також студенти третьокурсники.

У завершальній промові Ільдико Орос наголосила, що момент прощання – це і момент початку чогось нового: «Сьогодні ми прощаємося, але це не остаточне прощання, адже з вересня на вас чекає факультет туризму інституту, щоби ви озброїлися знаннями, туристичне відділення коледжу чекає на всіх випускників, щоб ви ще більше збагатилися враженнями та досвідом».

На завершення заходу представники історичних церков попросили благословення на присутніх.