ДСУУ

Демократична спілка угорців України

«Нам потрібно підтримати українських переселенців, що рятуються від війни», – Каталін Новак

5/5

“Угорська людина зважди допоможе тому, хто опиниться в біді”,- зазначила в середу на зустрічі з біженцями з України та їх дітьми в Палаці святого Шандора в Будапешті президентка Угорщини.

Глава держави звернула увагу на те, що креативні благодійні осередки країни всі як один згуртувалися в підтримці вимушених переселенців, надають їм повсякчасну допомогу. Каталін Новак заявила, що російсько-українська війна триває вже 13 місяців і принесла для мешкнців регіонів, де проходять бойові дії, повсякденні страждання, а Європі – постійну загрозу.

На зустрічі із президенткою були присутні переселенці та їх діти з Дніпра, Харкова та Донецька.

Каталін Новак виокремила, що необхідно зробити все можливе для того, аби війна якнайшвидше завершилася й розпочався процес мирних перемовин.

Глава держави подякувала всім, хто щодня конкретними діями засвідчує: угорці готові зажди прийти на допомогу тим, хто цього потребує. І нагадала, що Угорщина вже підтримала понад два мільйони переселенців, які вимушено покинули Україну. Каталін Новак заявила, що у квітні знову відвідає Закарпаття, аби надати моральну й матеріальну підтримку мешканцям краю.

Парламентська речниця Українського державного самоврядування в Угорщині Ліліанна Грекса щиро дякувала угорським партнерам за посильну й систематичну поміч.

“Угорці довели, що завжди готові допомогти українцям,- наголосила промовець.- Зараз живемо в таких реаліях, яких нікому не бажаю, коли важлива будь-яка підтримка.”

Глава держави теж щиро дякувала всім, хто так чи інакше сприяє українцям вижити у цій складній ситуації, насамперед католицькому Карітасу, благодійним Мальтійській, Екуменічній, Реформаторській і Баптистській службам допомоги, представникам Червого Хреста.

На зустрічі були присутні також ряд офіційних осіб держави, громадські діячі.

“Подібні зібрання надзвичайно важливі для його учасників, насамперед в моральному плані,- поділилася з Карпатським об’єктивом Ліліанна Грекса.- Вони додають витримки і віри в перемогу за сприянна таких вірних партнерів, як Угорщина”.

Микола ГОРВАТ

Facebook
Twitter
НОВИНИ

Про внесения змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та iï органів щодо прав нацlональних меншин (спілвнот) в окремих сферах

ЗАКОН УKPAÏHИ Про внесения змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та iï органів
щодо прав нацlональних меншин (спілвнот) в окремих сферах

Культура

Петефі 200

Відкриття виставки Стефана-Арпада Мадяра «Шандор Петефі та його сучасники» за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Угорщини в Україні Антала Хеізера