ДСУУ

Демократична спілка угорців України

Лікарня в Берегові отримала сучасне медичне обладнання

5/5

Минулого тижня районній лікарні Берегова імені Берталона Ліннера передали медичне обладнання на мільйони форинтів. Цим завершилася дворічна програма співпраці Міністерства закордонних справ і торгівлі Угорщини та Закарпатської обласної адміністрації, в рамках якої угорська сторона взяла на себе зобов’язання забезпечити лікарню Берегова сучасним медичним обладнанням.

Під час передачі Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бочкої наголосив, що передача нинішнього мобільного рентгенівського обладнання є ще одним доказом того, що Угорщина, як суверенна країна та член НАТО та Європейського Союзу, виконує всі взяті на себе зобов’язання вчасно та в повній мірі. Ба більше, прагне сприяти кращому взаєморозумінню між сусідніми народами та націями, допомогти в налагодженні добробуту людей та захисту їхнього здоров’я.

Голова Закарпатської обласної військової адміністрації Віктор Микита, який брав участь у передачі, подякував Угорщині за своєчасну доставку майна відповідно до умов договору. Українська сторона не змогла виконати взяті на себе зобов’язання через війну: не здала нове крило госпіталю. Віктор Микита сказав, що вони шукають відповідні фінансові ресурси, і висловив сподівання, що незабаром масштабна програма будівництва може продовжитися вже у мирний час.

Угорський уряд доручив реалізацію проекту українському відділенню Угорської екуменічної служби. Голова закарпатського відділення Янош Геревич сказав, що від імені Міністерства закордонних справ Угорщини вони взяли на себе зобов’язання закупити медичне обладнання на суму 220 мільйонів форинтів, що дозволить лікарні Берегова стати сучасним закладом і він може надавати послуги, за якими досі доводилося їздити місцевим жителям в інші міста.

Загалом Угорська екуменічна служба допомоги (УЕСД) закупила для шпиталю понад 30 найменувань сучасного устаткування. Окремі з них змонтували і вже використовуються для обстеження та обслуговування пацієнтів. Прискорюють якісну роботу медиків уже встановлені апарати  в реанімаційному, травматолічному та хірургічному відділеннях. “Сьогоднішній захід був запланований не за таких обставин та набагато раніше,- наголосив Йожеф Бочкої. – І в найгірших снах не уявляли, що у ХХІ столітті, в цивілізовану епоху, у цьому мирному європейському регіоні жахіття війни увірвуться в наше конструктивне життя.”

Дипломат наголосив, що Угорщина не хоче війни, вона прагне, аби мир якнайшвидше повернувся у цей самобутній край. “Наша країна відстоює суверенітет України і засуджує підступну агресію Росії та закликає до негайного припинення військових дій,”- акцентував генконсул.

Насамкінець гості та учасники урочистості оглянули закуплені угорськими екуменістами апарати, а присутні тут фахівці розповіли як вони функціонують, акцентуючи при цьому, що застосування новітньої техніки значно покращить і прискорить обслуговування відвідувачів, підніме на вищий щабель рівень діагностики та медичного втручання.

Facebook
Twitter
НОВИНИ

Про внесения змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та iï органів щодо прав нацlональних меншин (спілвнот) в окремих сферах

ЗАКОН УKPAÏHИ Про внесения змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та iï органів
щодо прав нацlональних меншин (спілвнот) в окремих сферах

Культура

Петефі 200

Відкриття виставки Стефана-Арпада Мадяра «Шандор Петефі та його сучасники» за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Угорщини в Україні Антала Хеізера