Наш колега Шандор Сабо отримав нагороду «Іноземні ЗМІ за сім’ю 2023»

Фонд «Медіа для сім’ї» цього року в сімнадцятий раз нагородив найкращі статті, радіо- та телепрограми на сімейну тематику – нагороди вручали в Будапешті, в Ейфелевій майстерні. Серед іноземних кандидатів переможцем став колега нашої газети Kárpáti Igaz Szó Шандор Сабо. 

Редактор програми «Vendég a háznál» на радіо Kossuth Rádió Герґо Шювегеш отримав цьогорічну нагороду Media a Családért за репортаж про прийомних матерів.

Шандор Сабо отримав нагороду Külhoni Media a Családért за статтю про долю закарпатських родин, опубліковану в нашій газеті Kárpáti Igaz Szó.

Як зазначається в прес-релізі премії: як і в попередні роки, у 2023 році журі щомісяця номінувало по одній роботі на премії «Медіа для сім’ї» та «Іноземні медіа для сім’ї». Вже сімнадцятий раз переможців премії обирали на основі статей в Інтернеті чи друкованих виданнях, а також виступів на радіо та телебаченні. З 2016 року нагороджуються матеріали, опубліковані в угорській пресі за кордоном.

Цього року оцінки професійного журі та глядачів збіглися, адже обидві нагороди отримав Шандор Сабо, співробітник Kárpáti Igaz Szó, за публікацію «Батьку, я дуже сумую за тобою», яка показує долю угорських родин із закарпаття, які розірвані через війну.

Крім нього, місячним переможцем у 2023 році стала ще одна співробітниця нашої газети Іветта Буйдошов, яка розповіла читачам про сповнене пригод життя Міхая Данку з Бати. У попередні роки серед кандидатів були Тімеа Мадьяр, Ріта Шімон, Чілла Гегедюуш і Магдалина Васс.

«Творці та експерти журналу Képmás, включаючи незабутню Марію Копп, 17 років тому встановили дві дуже важливі речі та озвучили їх. Насамперед про те, що якщо ми не будемо багато і чітко говорити про сім’ю як цінність і якщо будемо голосніше говорити про ризики сім’ї, то ми легко втратимо те, що є нашим. Так, у 2007 році народилася нагорода Média a Családért, яка відзначає тих журналістів і редакторів, які представляють сім’ю в її правді та цінності в різних ЗМІ», – нагадала Аніко Леваї про обставини заснування нагороди Média a Családért.

«Коли досліджували секрет стійкості людей, які пережили великі травми, виявилося, що у нас є деякі спільні риси – це почуття гумору, духовність, і таке вміння згуртуватися. Сьогодні, серед новин про війни та епідемії, ми знову шукаємо протиотруту від наших бід. Ми віримо, що сім’я – це вакцина, яка зміцнює імунітет для нашого майбутнього існування. Тому той, хто пише автентичні, важливі та зразкові історії про родину, не просто надає зміст. Він робить більше, набагато більше: він будує майбутнє», – сказала Петра Акзел, викладачка Університету мистецтв Мохолі-Надь і президент опікунської ради Média a Családért Alápítvány під час церемонії нагородження.

Премія Kühloni Media a Családért була реалізована за підтримки Державного секретаріату національної політики. Державний секретаріат на заході представляла керівник апарату Габріелла Дебрецені-Тот.