У Генконсульстві Угорщини в Ужгороді відкрили виставку художника-авангардиста Лавранта Бокотея

Бокотей Лаврант – створив власний упізнаваний та неповторний стиль у живописі. Митець поєднує в своїй художній практиці такі програмні течії, як абстрактний експресіонізм та сюрреалізм. Коротко про цілий світ – лейтмотив творчості митця.

Урочисте відкриття виставки творів художника відбулося, 28 лютого, в холі Генерального консульства Угорщини в м. Ужгороді за участю Генконсула Угорщини в Ужгороді Йожефа Бочкаї. На захід також завітали шанувальники мистецтва, посадовці, митці та журналісти.

– Лаврант Бокотей народився на Іршавщині. Попри те, що родина його планувала обрати для нього професію лікаря, він вступив до Львівського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва. Картини Ван Гога, Тиводара Чонтварі-Костки мали вирішальний вплив на встановлення митця. Після отримання диплому розпочався його незвичний життєвий шлях з особливою творчою мандрівкою, яка пройшла через Крим, Сибір, Мукачево, Чинадієво, – зауважив Генконсул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бочкаї. – Дозвольте подякувати художнику за те, що він надав свої роботи й ми мали змогу організувати цю виставку. Попри війну, яка, на жаль, триває вже два роки, на Закарпатті продовжується культурне життя. Бажаю, щоб ця руйнівна закінчилася нарешті у 2024 році й щоб наше життя змогло повернутися у звичне русло. Переконаний, що у такі важкі часи ще більш важливо проводити такі мистецькі заходи. Гляньмо на картини Лавранта Бокотея, які доводять, що життя – прекрасне і ним потрібно дорожити.

Перший заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета висловив майстру вдячність за вагомий внесок у розвиток культури краю, вміння майстерно відтворювати у своїх роботах індивідуальну мову, власний неповторний мистецький світ. Та принагідно подякував керівництву Генконсульства за підтримку художників краю та організацію мистецьких заходів, які вкрай потрібні у сьогоденні.

На вернісажі також був присутній сам автор виставки Лаврант Бокотей, який подякував всім відвідувачам та наголосив, що планує й надалі творити.

Тож глядачі мали можливість побачити три скульптури та близько дванадцяти полотен майстра, які без сумніву зачаровують.

Варто зазначити, що роботи художника знаходяться в приватних колекціях та музеях багатьох країн світу (Німеччина, Угорщина, Америка, Туреччина, Румунія, Норвегія, Україна, Канада, Англія, Єгипет).