27 жовтня у Києві відбулося відкриття Угорського дому. Угорщина викупила в Києві для цього будинок по вул. Січових стрільців, і передала його в користування угорській громаді, що діє у столиці України.
На відкритті були присутні держсекретар МЗС Угорщини Балог Чаба, заступник держсекретаря Йожеф Бочкоі, уповноважений комісар Уряду Угорщини з питань українсько-угорських відносин Іштван Грежа, Посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень.
— Уряд Угорщини прийняв рішення, що ті 15 мільйонів угорців, які живуть по всьому світі будуть об’єднані в одну національну общину, в яку також і увійшли угорці Києва, — зазначив Іштван Грежа. — Всі ці угорці будуть підтримуватися Урядом за будь-яких умов і де б вони не знаходилися.
Також, за його словами, Угорський дім у столиці України, який відкривається у період непростих відносин між країнами, є своєрідним жестом, яка закликає до взаємовигідної співпраці та взаємопорозуміння.
Голова Київського осередку угорців Дюла Петнегазі розповів, що нині у столиці України проживає понад 500 угорців, майже половина є членами організації. В Угорському домі планують проводити різні урочисті події, тут працюватиме недільна угорська школа, діятимуть гуртки художньої самодіяльності, бібліотека.
Довідка. Київське товариство угорців (КТУ) створено 17 грудня 1989 року представниками угорської національної меншини, які проживають у столиці. Метою діяльності Товариства є сприяння збереженню угорських національних традицій, мови, культури в інтересах формування, розвитку національної свідомості угорців, що мешкають в Україні.
Свого часу Товариство було створено вихідцями із Закарпаття, угорцями за походженням. Тому проблеми рідного краю завжди залишались важливими при формуванні програмних засад діяльності організації. Членами Товариства в різні часи існування були чимало видатних представників науки, культури і спорту України.
Під егідою Товариства щорічно проводяться різні заходи культурного спрямування, серед яких слід відмітити Дні угорської культури в Україні. За останні роки ці події носять більш різноманітний характер, завдяки включенням в програму заходів святкування Міжнародного дня фінно-угорських народів.