У Мукачеві відбулася презентація книжки про туристичні маршрути Закарпаття

22 квітня в Угорському домі ім. Мігая Мункачі відбулася презентація путівника «Взуваймо черевики! Маршрути для здійснення походів на Закарпатті» (Bakancsra fel! Túralehetőségek Kárpátalján).

Книжка була видана Закарпатською угорською туристичною радою за фінансової підтримки ЄС у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна (HUSKROUA).

«Протягом останніх років Закарпатська угорська туристична рада випустила у світ кілька професійних видань, зокрема «Гастрономічний путівник Закарпаття», книжку «Закарпаття очима угорців». Сьогодні ми теж представляємо дуже корисне видання, яке стане в нагоді не лише туристам, гостям нашого краю, а й місцевим мешканцям, адже містить інформацію та ідеї для здійснення походів», – зазначила під час свого виступу консулка Генерального консульства Угорщини в Ужгороді.

Вона додала, що путівник «Взуваймо черевики! Маршрути для здійснення походів на Закарпатті» був виданий у рамках Програми транскордонного співробітництва HUSKROUA і це в черговий раз доводить, що «чотири країни співпрацюють, можуть і хочуть співпрацювати. Хоча кожен спілкується своєю мовою, ми все одно розуміємо одне одного».

Заступник голови Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) Ґейза Ґулачі подякував автору книжки, завдяки якому серія робіт, які репрезентують наш край, поповнилася ще одним надзвичайно корисним виданням. «Люди, котрі розуміють мову гір та природи, зрозуміють і мову одне одного, навіть якщо належать до різних національностей. Гори завжди випромінюють мир. Хай буде мир у всьому світі!» – наголосив він.

Привітала присутніх і заступниця управління туризму та курортів Закарпатської ОВА Олександра Горзова. Директор Угорського дому ім. Мігая Мункачі, заступник голови Закарпатської угорської туристичної ради Йосип Торпої, у свою чергу, також висловив вітання з приводу видання книжки.

Після цього Золтан Горват, автор путівника, представив його угорською мовою, а Оттокар Касинець, який уже понад 40 років працює екскурсоводом, – українською. Автор, зокрема, пригадав моменти свого життя, котрі привели його до любові до гір, що сьогодні відіграє вже вирішальну роль у його житті.

«Походи в гори – це не лише спорт і відпочинок, а спосіб життя. Прогулянка туристичними маршрутами тісно пов’язана з любов’ю до природи, краєзнавством, культурними цінностями, екологічною свідомістю та здоровим способом життя. У поле зору потрапляють не тільки природні об’єкти, адже в кожного регіону є свої особливості, цікавинки, які мають важливе значення, які варто розвивати. 80% території Закарпаття – це гори, тому в області чудові можливості для активного туризму», – зазначається в передмові видання.

Обкладинку путівника оформив берегівський художник Золтан Ґоґола.

Видання на 200 сторінках представляє гірські вершини та природні пам’ятки закарпатської частини Українських Карпат. Його основна мета – надати читачеві інформацію й запропонувати ідеї для туристичних походів, а також надихнути мандрівників досліджувати наш край пішки. У книжці міститься 35 пішохідних стежок, нанесених на карту автором, допомагають орієнтуватися GPS-координати.

Путівник вийшов угорською та українською мовами. Невдовзі його можна буде придбати, зокрема, в інформаційному центрі Закарпатської угорської туристичної ради в Берегові.