Україна продовжує працювати над наближенням законодавства до європейського щодо захисту нацменшин, — Денис Шмигаль

Україна продемонструвала прогрес в питання захисту національних меншин і посилюватиме цей процес надалі. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час консультацій за участю представників Уряду, Верховної Ради, Офісу Президента з представниками національних меншин стосовно проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та її органів щодо прав національних меншин (спільнот) в окремих сферах».

Глава Уряду підкреслив, що шлях України в Європейський Союз — це щоденна й злагоджена робота всіх гілок влади, які продовжують працювати над наближенням українського законодавства до європейського.

«Маємо створити дієве гармонійне законодавство про нацменшини, яке б відповідало європейським стандартам та працювало б на зміцнення України», — зазначив Прем’єр-міністр.
Денис Шмигаль також нагадав, що в останньому звіті Європейської ради зазначалося, що наша держава посилює захист нацменшин.

«Ми й далі будемо демонструвати прогрес у цьому напрямку. Наразі розроблені зміни до законів. Там врахована думка представників різних етнічних спільнот України. Адаптований досвід та практики інших європейських держав», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль переконаний, що чим міцніший фундамент міжетнічного порозуміння, тим сильнішою буде Україна в колі об’єднаної європейської родини.
На зустрічі був присутній та виступив Ласлов Зубанич, голова Демократичної спілки угорців України.
https://www.kmu.gov.ua/news/