ДСУУ

Демократична спілка угорців України

На Закарпатті відбувся художній пленер та благодійний аукціон “Мистецтво – найпотужніша зброя”

5/5

Діти, значна частина яких – переселенці, намалювали свої картини, потім благодійники придбали їх на аукціоні, а далі організатори заходу – ЗОБФ «Срібний Дзвін» – передали зібрані кошти на потреби ЗСУ. Символічно, що ця допомога – для частини, де служить воїн з села Рокосово, дитина та дружина якого також взяли участь в пленері.

Захід, що відбувся в Рокосові, – вже другий у рамках «ЕкоАртПроекту», який втілює благодійний фонд «Срібний дзвін». Перший триденний пленер пройшов у липні в Ужгороді. Цього разу організатори вирішили наблизитися до природи.  Керівниця «ЕкоАртПроекту», співзасновниця ЗОБФ «Срібний Дзвін» Лідія Маніца два десятки років організовує і проводить мистецькі конкурси. Але каже, що нинішній пленер має велику відмінність від тих заходів, в яких беруть участь професіонали. Тут є своя унікальна родзинка.

У пленері взяли участь 32 маленькі художники. В тому числі – 8 дітей-сиріт з Чернігівської області, а також 5 дітей переселенців із Кривого Рогу і Харкова. І ще – 19 місцевих діток. Під час творчого процесу їм допомагав порадами художник із Хуста Валерій Дьордяк – голова народного об’єднання художників, голова об’єднання «Митець Верховини». Саме він організував більшу частину діток-переселенців.

Ще одним доволі несподіваним учасником пленеру став … архімандрит Варлаам, настоятель Свято-Преображенського храму в селі Теребля Тячівського району. Сам він родом з Миколаєва, але вже 20 років живе на Закарпатті. За фахом – художник, але за покликом серця прийняв чернечий сан. Він прийшов допомогти діткам порадою в процесі малювання, а також поговорити з ними про … любов.

Під час благодійного аукціону робіт учасників дитячого пленеру на потреби Збройних Сил України було зібрано 5400 гривень. Староста села Рокосово придбав за них паливо і відправить його до 63 окремої механізованої бригади, в якій служить його земляк. Також деякі благодійники надіслали кошти на особисті рахунки воїнів.

Частина робіт, створених у рамках пленеру, залишилася в готельно-ресторанному комплексі «Logindariy» і будь-хто з відвідувачів може їх придбати, а виручені кошти також будуть відправлені на підтримку ЗСУ.

Facebook
Twitter
НОВИНИ

Про внесения змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та iï органів щодо прав нацlональних меншин (спілвнот) в окремих сферах

ЗАКОН УKPAÏHИ Про внесения змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та iï органів
щодо прав нацlональних меншин (спілвнот) в окремих сферах

Культура

Петефі 200

Відкриття виставки Стефана-Арпада Мадяра «Шандор Петефі та його сучасники» за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Угорщини в Україні Антала Хеізера