У консульстві Угорщини в Берегові відкрили виставку художника Іштвана Брінкача

У стінах Консульства Угорщини в Берегові регулярно організовують виставки образотворчого мистецтва, на яких представлені роботи видатних закарпатських художників.  Минулого тижня зокрема відкрилася експозиція робіт Іштвана Брінкача, художника, який народився в Ужгороді. Серед представлених картин – олійний та акварельний живопис, а також унікальні колажі зі шкіри.

На відкритті очільник консульства Іштван Дєбнар наголосив, що Іштван Брінкач – один із видатних діячів сучасного закарпатського мистецтва. Закарпаття подарувало світові кількох відомих митців, таких як Мігай Мункачі, Оскар Мендлик, Імре Ревес, Дьордь Ендрейді, Йосип Бокшай, Адальберт Ерделі. Роботи місцевих живописців базуються на закарпатських традиціях, традиціях пленерного живопису. Іштван Брінкач мав не тільки високий рівень художньої майстерності, але й постійно експериментував із технікою. Виготовлені ним колажі зі шкіри унікальні.

Історик, голова Демократичної спілки угорців України Ласло Зубанич, у свою чергу коротко розповів про життя художника. Іштван Брінкач народився 3 жовтня 1949 року в Ужгороді в інтелігентній родині. Основи малювання у дитинстві він опанував у майстерні Золтана Баконія в рідному місті, після чого продовжив навчання в Одесі. Після строкової служби продовжив займатися живописом і графікою. Його основною спеціальністю було моделювання. У художника  є багато докладних робіт, в яких він використовував цю техніку. Іштван Брінкач був різнобічним художником, який писав картини маслом, займався різьбою по дереву та виготовленням колажів зі шкіри. Його роботи можна знайти по всій Європі. Художник помер у 2022 році, якраз у свій день народження, через важку хворобу. Він був одним із видатних творців свого часу.

Високо оцінюючи спадщину Іштвана Брінкача, історик Янош Мешко підкреслив, що митець був би дуже радий цій виставці. Янош Мешко зазначив, що був близьким другом батька художника, який працював солістом Закарпатського народного ансамблю. З 2019 року під час виставки він познайомився особисто з художником, який був дуже добродушною людиною, завжди намагався всім допомогти, хоча й сам часто потребував допомоги. За словами історика, Іштван Брінкач був дуже різнобічним і талановитим митцем, творчість якого необхідно якомога ширше презентувати та популяризувати.

На відкритті виставки були присутні вдова художника Емілія Брінкач та його донька Вікторія, котрі висловили вдячність за організацію виставки.

Атмосферу події підкреслив виступ вокального ансамблю «Райдуга» Берегівської школи мистецтв ім. Золтана Кодая.