ДСУУ

Демократична спілка угорців України

Закарпатський народний хор повернувся з міжнародного фестивалю в Словаччині

5/5
З 30 липня по 1 серпня Заслужений академічний Закарпатський народний хор перебував у сусідній країні, де взяв участь у 60-му міжнародному фестивалі «Яношікове дні в Терховій» («Jnokove di v Terchovej»). Представляючи за кордоном Україну в часі війни, колектив знову поїхав неповним складом (переважно жіночим) і в своїй програмі зробив акцент на патріотичній ноті, – повідомляє Таїсія Грись. 

Українська символіка й традиційна вже «Червона калина» стали неодмінним атрибутом всіх виступів закарпатських артистів, надто за кордоном. Словаччина ж прийняла велику кількість наших співгромадян, за що ми їй дуже вдячні.

Відвідувачі й гості ювілейного фестивалю тепло зустріли жартівливі закарпатські народні пісні й танці у виконанні колективу, сольні номери заслуженої артистки України Яни Садварій, Андрія Свида, Наталії Мацко, Ольги Свиди, Вікторії Тимко, Ольги Міщенко. З коротким словом перед присутніми виступила й керівниця колективу Наталія Петій-Потапчук. До речі, гала-концерт фестивалю «Jánošíkove d?i v Terchovej» транслювали в прямому ефірі місцевого телебачення (TV Noe). Адже це фольклорне свято є дуже популярним у Словаччині й незмінно збирає багатьох шанувальників народного мистецтва. А краса Високих Татр, неймовірна природа, розвинена інфраструктура, привітність тамтешніх мешканців не залишають байдужими нікого. Навіть дощова погода не змогла віднадити глядачів і численних туристів від свята просто неба – вечірній амфітеатр в Терховій сяяв вогнями, яскравими народними строями, захопленими очима й усмішками людей.

З початку повномасштабної війни, розв’язаної Росією, Заслужений академічний Закарпатський народний хор вже відвідав з культурно-дипломатичною місією Словаччину (Банська Бистриця, Жиліна, Терхова), Австрію (Ґрац), Німеччину (Мюнхен), Італію (Мілан), Хорватію (Джаково). Ще дві поїздки на міжнародні фестивалі в Словаччині та Хорватії заплановано на серпень. Провідний колектив краю під орудою Наталією Петій-Потапчук продовжує міцно тримати культурний фронт.

Facebook
Twitter
НОВИНИ

Про внесения змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та iï органів щодо прав нацlональних меншин (спілвнот) в окремих сферах

ЗАКОН УKPAÏHИ Про внесения змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та iï органів
щодо прав нацlональних меншин (спілвнот) в окремих сферах

Культура

Петефі 200

Відкриття виставки Стефана-Арпада Мадяра «Шандор Петефі та його сучасники» за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Угорщини в Україні Антала Хеізера